| anonim_4396 a întrebat:

Iata viclenia lui Satan:
Un pacat inseamna a gresi fata de cineva cu ceva, a-i face cuiva rau o injustitie, o nedreptate. Orice pacat trebuie platit deoarece este un act de injustitie, o nedreptate.
Acum sa vedem cum Satan cu viclenia sa a pus la cale un plan prin care doreste sa nu plateasca pentru raul pe care-l face el si ucenicii lui in aceasta lume.
Deci diavolul adica Satan lucra prin oamenii pacatosi si face rau celorlalti oameni. Acum oamenii care fac rau si diavolul care i-a ispitit ar trebui sa plateasca pentru raul comis. Insa Satan a pus la cale un plan prin intermediul Bibliei. Din rugaciunea "Tatal nostru" se extrage citatul "iarta-ne noua gresalele noastre precum si noi iertam gresitilor nostri". Din moment ce Iisus Hristos zice ca le-a iertat pacatele oamenilor asta inseamna ca el dorea ca la randul sau sa-i fie iertate pacatele sale.
Deci prin intermediul Bibliei Satan a reusit sa-i convinga pe oameni sa-i ierte pe cei care le gresesc. Iertandu-i pe cei care le gresesc rezulta ca Satan si ucenicii sai nu mai sunt nevoiti sa-si plateasca pacatele pentru raul facut deoarece au fost iertati de victima. Astfel Satan si ucenicii lui prin iertarea pacatelor primesc imunitate si pot continua sa faca rau in continuare. Acesta este planul lui Satan si sa nu va mirati de ce lumea aceasta este asa cum este si lucrurile merg toate pe dos fiindca planul sau se pare ca functioneaza si dupa cum vedeti cei care fac rau au primit imunitate prin iertarea pacatelor astfel continua sa le comita.
Toate acestea se vor sfarsi doar cand fiecare va plati pentru pacatele comise.

7 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

,,Acesta este planul lui Satan...''
Ai vorbit tu cu el si ti-a spus ca asta e planul lui?

| Manson5 a răspuns:

Omorati-va!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e logica de de pamantean.dar nu si de locuitor al cerului.

| simf a răspuns:

Ce usor e sa consideram ca noi nu suntem vinovati, ci satan lucreaza prin noi. mai productiv ar fi sa ne constiem "pacatul", cum ii spui tu, si sa-l indreptam de se poate. si sa nu-l mai repetam vreodata.

| SexGirl1921 a răspuns:

Ce e ala pacat, ce aia e aia greseala?
Satan este indulgenta in locul abstinentei dureroase

| metodologie a răspuns:

Hei! daca nu-i iertam pe cei rai, devenim dusmanosi, aroganti, deci devenim oameni ca si ei! nu baga toate prostiile antiHRISTE in seama!

| metodologie a răspuns:

Hai sictir! nu tin cu ei, ci cu oameni care vor pace! is ortodox de o suta de ori mai mult decat tine! antihristule indemni oameni la razboi intre ei! daca ierti pe cineva dai dovada de credinta si rezistenta! nu am spus ca trebuie iertati si facuta voia lor!