| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Daca ne-am ruga cu totii pentru iertarea pacatelor lui Satan, ar mai exista raul in lume?

14 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Daca cineva nu doreste sa fie bun nu il poti convige. ne putem ruga pentru iertarea apcatelor noastre si sigur ar fi un loc mai bun. daca toti am fi in comuniune cu Dumnezeu diavolul nu ar mai avea nici o putere asupra neamului omenesc.

| DrunkenRat a răspuns:

Nu agreez cu chestiile in gen, daca ai un pacat, trebuie sa il regreti tu nu altul.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Dumnezeu l-a programat să fie rău.
Y disagree God's plan?

| morningstar a răspuns:

Daca te rogi pentru Satana, insemna ca esti de partea Lui, deci nu esti al Domnului.
Eu zic mai bine sa te rogi pentru iertarea pacatelor tale, ca de Satana are Cine se ocupa.

| anonim4565 a răspuns:

Nu are rost caci este scris in Cuvant ce are sa se intample cu el deci nu cred ca mai are sanse

| OOOLEOOO a răspuns:

Abia ne rugam pentru pacatele noastre, Nu avem destula vointa in toata lumea ca sa ne rugam pentru asa ceva big grin

| NeimaginabilA a răspuns:

I-mi place modul tau de gandire...te gandesti diferit happy
Hai sa-ti pun o intrebare la fel de ciudata:
Ce ai face daca ai afla ca o persoana draga tie este anticristul?

| adisuper a răspuns:

laughing)))tare asta, roagăte tu şi anunţă pe TPU dacă ţi-a mulţumit Satan

| 220V a răspuns:

Hai sa ne rugam impreuna!

| DarkRoses a răspuns:

Ii sta mai bine ca personaj negativwinking

| Ovydiw a răspuns:

Sigur ca nu... in + Lucifer nu vrea sa fie bun! e cel rautongue
Ce mai intrebarelaughing!

| consilierultau001 a răspuns:

Satana nu mai are nici o sansa la mantuire. In momentul in care Isus Hristos s-a rastignit el si-a pierdut accesul la mantuire. Pana atunci mai avea o sansa...

| emanuel27 a răspuns:

Nu nu se mai poate face nimic