| Raquella a întrebat:

Il cunosti pe Cel ce te-a creat? Pe Cel ce te-a intocmit si viata El ti-a dat? Il cunosti pe Cel ce este Sfant, pe Cel ce a zis: Eu sunt Acel ce sunt?

Răspuns Câştigător
| cristinacrissss a răspuns:

V-am jignit recunosc dar am facut asta pentru ca m-am simtit jignita cand am vazut raspunsurile voastre. Si Minks chiar vorbim in fiecare zi cu Dumnuzeu prin rugaciune. El e cu noi pretutindeni. E chiar si cu tine si sufera cand vede ca tu nu il iubesti dar stai linistit El te iubeste oricum. Creatorul tau nu este tatal tau. Este Dumnezeu. Mama si tatal tau iti sunt dati de Dumnezeu pentru a te creste si pentru a te iubi.

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Il cunosc pe Creatorul meu.Este Dumnezeul cerului si al pamantului.

| FucktheSystem a răspuns:

Vorbești de tata? Da îl cunosc de când m-am născut, de ce întrebi?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tu vorbesti de tati, nu?

| Raquella explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Eu vorbesc despre Creatorul meu si al tau.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Raquella):

Nu stiu pe tine cine te-a creat dar pe mine tata si mama. big grin

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Normal! Am si eu, ca toata lumea, o mama si un tata. Tu nu? Esti cumva generatie spontanee?

| Raquella explică:

Oare e asa de greu sa cititi intrebarea corect? Tatal tau pamantesc este Sfant? Domnul este Sfant, Sfant, Sfant de trei ori sfant. Si Domnul Isus s-a prezentat sub urmatorul aspect: Eu sunt Acel ce sunt! Multi dintre voi intrati la categoria asta numai ca sa va contraziceti.Nu va inteleg

| Laura a răspuns (pentru Raquella):

Sfântă este doar Berea.batting eyelashes În numele hameiului, malțului și-al sfântului alcool, r'amen!

| Laura a răspuns:

Da. Ba chiar sunt doi. Și mai mult, locuiesc în casă cu ei.

| Polaris a răspuns:

Tata e oricum mai bun decât dumnezo. Cel puţin pe el îl respect necondiţionat.

| Raquella explică (pentru Polaris):

Vai si amar de tine. Vei plange amarnic atunci cand te vei trezi fata in fata cu Dumnezeu si va fi prea tarziu. Daca spui ca un om este mai mare decat Dumnezeu, gresesti.

| Polaris a răspuns (pentru Raquella):

Taci. Serios, taci.

| Raquella explică (pentru Polaris):

De ce să tac? Pt ca asa zici tu? laughing) oh go on thaaaaaaaa

| Polaris a răspuns (pentru Raquella):

Nu, taci până spui ceva concret şi logic. big grin

| Raquella explică (pentru Polaris):

Hm...ce logic era laughing) da daaa, ce sa iti povestesc...Crezi ca tac eu in fata unui ateu? In fata unei persoane care pur si simplu nu crede in Dumnezeu si pe langa asta mai si vorbeste urat la adresa lui Dumnezeu. Atata iti spun ai grija ca Dumnezeu nu doarme si vei raspunde in fata Lui pentru orice cuvant pe care il spui la adresa Lui!

| Polaris a răspuns (pentru Raquella):

So tare, până atunci mai bem o bere.

| Raquella explică (pentru Polaris):

Pastreaza pentru tine...

| Birjaru a răspuns:

Il cheama Oprah, si poarta sutien!

| cristinacrissss a răspuns:

Ce prosti sunteti cei ca FucktheSystem, Laura, ardnaxur1961 si multi altii. Va bateti joc de Creatorul Lumii si al vostru inclusiv. El s-a sacrificat pentru voi ca sa aveti sansa mantuirii si voi sa bateti joc de EL. Sa va fie rusine! Dar o sa regretati voi atunci cand nu va v-a primi langa El in Rai si nu o sa mai fie cu voi.

| Minks a răspuns (pentru cristinacrissss):

Cata inteligenta zace in tine, nici sa porti o discutie civilizata nu esti in stare. Si va mai mirati de ce va hulesc toti. Asa va purtati de parca vorbiti in fiecare zi cu acel creator de care tot vorbiti.
Anyway, eu il cunosc pe creatorul meu. Tata. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristinacrissss):

De ce ar fi prost cineva care spune ca parintii lui sint "mama si tata"? Trebuie neaparat sa-ti spuna ce vrei tu sa auzi? Si cum iti permiti sa-i spui tu unui profesor ca e prost pentru ca nu-ti zice ce vrei tu sa auzi? Cita scoala ai tu sa indraznesti sa-i vorbesti asa? Daca esti credincioasa, asa te invata pe tine popa la biserica, sa-i jignesti pe cei care nu-ti cinta-n struna? Parca crestinismul propovaduia toleranta, iubirea, intelegerea si respectul fata de semenii tai.

| cristinacrissss a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nici macar nu ai citit bine intrebarea. Nu te intreaba daca ii cunoesti pe parintii tau. Te intreba daca iti cunosti Creatorul. Si Creatorul tau, al meu si al tuturor este Dumnezeu. Parintii iti sunt dati de El pentru a te creste.

| Minks a răspuns (pentru cristinacrissss):

Demonstreaza ce tocmai ai zis. Eu pot demonstra cu un test de paternitate. Tu cu ce poti demonstra?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristinacrissss):

Am citit exact intrebarea pusa. Ce n-ai inteles tu insa, este faptul ca la genul asta de intrebare un ateu va raspunde intotdeanua la fel, pentru ca pentru atei, parintii sint mamele si tatii lor, nu exista altceva. Ei nu cred in povesti si creatori imaginari. Daca crestinul crede in Dumnezeu si musulmanul in Alah, asta este treaba lor, nu inseamna ca ei sint "destepti" si ateii sint timpiti.
Pe de alta parte, nu mi-ai raspuns la intrebare. Cum de-ti permiti tu sa-i jigneti pe cei din jur, doar pentru ca nu ai auzit ce voiai sa auzi?
Asa te invata popa, sau duhovnicul tau, lipsa de respect si generarea de conflicte? Scuza pe care i-ai servit-o lui Minks, nu e demna de un crestin. Cum am mai spus, crestinismul promoveaza toleranta, intelegerea si respectul fata de semeni.

Ema care se bate cu pumnii in piept ca e credincioasa si ca vrea sa-i invete pe toti de bine si sa-i aduca pe calea cea dreapta, uita sa va dojeneasca si pe voi crestinii, cind deveniti agresivi si vorbiti fara sa va controlati. "Crestina" Ema vede doar "greselile" ateilor, nu si pe cele ale crestinilor. Un om CORECT, cu ONOARE, cu COLOANA VERTEBRALA, asa cum se pretinde un crestin (asa cum se pretinde si Ema), nu se arata revoltat doar cind jigneste ateul, ci si cind jigneste crestinul. Aici nu incap jumatati de masura, ori esti onorabil, ori nu esti. Iar eu n-o vad pe Ema sa ia atitudine cind crestinii o iau pe aratura.
Halal crestini.

| Raquella explică (pentru cristinacrissss):

Ai cea mai mare dreptate! Eu chiar nu imi dau seama ce tupeu pot avea unii...cum pot vorbi asa de urat la adresa lui Dumnezeu?

| FucktheSystem a răspuns (pentru Raquella):

Cum putem vorbi așa? Poi cu gura...

| Raquella explică (pentru FucktheSystem):

Cat mai puteti... vorbiti. Va veni vremea cand veti vrea sa vorbiti si nu va va asculta nimeni.

| cristinacrissss a răspuns (pentru Minks):

V-am jignit recunosc dar am facut asta pentru ca m-am simtit jignita cand am vazut raspunsurile voastre. Si Minks chiar vorbim in fiecare zi cu Dumnuzeu prin rugaciune. El e cu noi pretutindeni. E chiar si cu tine si sufera cand vede ca tu nu il iubesti dar stai linistit El te iubeste oricum. Creatorul tau nu este tatal tau. Este Dumnezeu. Mama si tatal tau iti sunt dati de Dumnezeu pentru a te creste si pentru a te iubi.

| totmike a răspuns:

Nu stiu cre' ca. ii din sibiu?

| totmike a răspuns:

Ce nesimtiti suntem, asa-i cristina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerurile sant scaunul lui de domnie si pamantul asternutul picioarelor sale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il cunosc in linii mari (sunt un om finit iar El este un D-ZEU infinit. Rational stiu multe, afectiv se imbogateste relatia pe parcurs), insa in fiecare moment al vietii descopar cate ceva mai minunat despre EL. Cand va veni momentul mortii mele voi stii ca atunci l-am cunoscut pe deplin pentru mine.