| mentholinks a întrebat:

In Biblie scrie despre cei rai care vor fi ucisi de Domnul Dumnezeu ca viermele lor nu va muri si focul lor nu se va stinge. Ce este acest vierme?

6 răspunsuri:
| fllu07 a răspuns:

Biblia spune că cei morți nu mai au nicio putere, nici sentimente, nici capacități cunoștințe sau sentimente. Deci nici focul nu are putere asupra lor. si daca nu au conștiința, nu pot avea nici remușcări.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii spun că ar fi o metaforă a remușcării...care roade ca un vierme în cel ce nu a dorit prezența Lui Dumnezeu. sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si evident ca este fals.
Eu spre exemplu nu doresc prezenta niciunui zeu imaginar, si totusi, nu am nici o remuscare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu acum. sad

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce mai exact vrei sa spui prin asta?

| h379m3973423 a răspuns:

Luca 5:6, Iov 25:6, Psalmi 22:6.