| Exal a întrebat:

In BIblie se spune despre o apocalipsa.
Daca s-ar intampla, ati vrea sa traiti atat incat sa o apucati / Sa se intample pana muriti voi?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sfarsitul LUMI asa cum este descris in Cartea Revelatiei sau Apocalipsei ESTE la Sfarsit. Ne apropiem VERTIGINOS de incheierea timpului doar ca nu vedeti acest lucru. Cartea Apocalipsei releva istoria omenirii de la Hristos si pana la revenirea acestui (ciclul 3). Ciclurile Biblice au avut cca 2000 de ani (primul de la Adam pana la Potop, al doilea de la Potop pana la Hristos, al treilea de la Hristos ca JERFA pana la Revenirea lui Hristos ca IMPARAT) noi suntem la sfarsitul ULTIMULUI ciclu.

| RAY a răspuns:

In TORA nu scrie de asa ceva, in evanghelia lui luca, matei, marcu nu scrie, ce s-a inventat apoi a fost inventi religioase care sa bage frica in oamenii si sa le dea o speranta

| T0T a răspuns:

Apocalipsa e cartea biblică. Tu vorbești de armaghedon.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

As vrea sa traiesc ca sa o apuc. Asta pentru ca n-o sa se intample niciodata, ceea ce m-ar face nemuritor, hehe.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Ar fi bine sa nu mai traim. Ingerulcand a strigat, a zis asa : "Vai de cei ce traiesc"

| ACTH a răspuns:

As vrea s-o traiesc, dar dupa ce mi-am trait viata suficient de mult.

| AdyUngur a răspuns:

Iti dai seama ca nimeni nu ar vrea sa prinda acea parte a timpului sau sfarsitul vremurilor bune mai bine zis, dar desigur, crestinul adevarat asteapta asa ceva caci imediat dupa sfarsitul acelor vremuri vine rapirea.