| OctavianDanielMaria a întrebat:

In ce limba vorbeau Adam si Eva cu Dumnezeu?

11 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Se intelegeau asa ca in clipul de aici http://www.youtube.com/watch?v=FIxYCDbRGJc

| halogen001 a răspuns:

Poate foloseau limbajul trupului.

| badpanda a răspuns:

Sumerienii zic ca elohimii au luat un lot de umanoizi si i-au modificat genetic cu ADN de-al lor ca sa se poata intelege cu ei si sa-i puna la munca in minele de aur.
De aceea traiau mult la inceput cu sutele de ani pana si-au contaminat iar ADN-ul si au ajunt la 100 de ani.
si daca femeile aratau binisor elohimii au profitat si de asta.De aceea scrie in Biblie ca fii de Elohimi si-au luat cu japca cate au vrut.
Povestea cu Adam si Eva este doar o simplificare ca sa nu intre in detalii.

| halogen001 a răspuns (pentru badpanda):

E o contradictie intre posibilitatea elohimilor de a modifica ADN-ul, nescesitatea folosirii unor umanoizi si nevoia de aur. Posibilitatea elohimilor de a modifica ADN-ul i-ar ridica pe o treapta superioara a cunoasterii, iar folosirea umanoizilor pentru extragerea aurului cat si nevoia de aur ii coboara foarte mult spre zero in ceea ce priveste cunoasterea si puterea reala. La fel si nevoia elohimilor de femei le confera acestora un caracter primitiv inferior.

| badpanda a răspuns (pentru halogen001):

Nu erau prea evoluati nici ei.

| halogen001 a răspuns (pentru badpanda):

Corect. Povestile sunt toate fanteziste si copiate una dupa alta. Fiecare mai adauga sau mai scoate cate ceva din poveste. happy

| Savu4iosif a răspuns:

E greu de spus deoarece asta a fost acum mult timp dar există 2 posibilități: 1-vorbeau o limba de-a lor inventată de ei sau 2- vorbeau în gând

| NotNamed a răspuns (pentru Savu4iosif):

Sau 3- nu au existat niciodată oamenii astia.

| Savu4iosif a răspuns (pentru NotNamed):

Nu inteleg de ce dati in religie cand nici nu credeti in ea adica atat timp cat eu nu incerc sa te fac sa crezi in religia mea nu incerca nici tu sa ma convingi in noncredinta ta!

| NotNamed a răspuns (pentru Savu4iosif):

Pentru ca pe mine ma deranjează sa vad cum lasati totul in seama credintei iar pentru o curiozitate in aspectul asta acceptati si dati doar răspunsuri biblice. Va e treama de răspunsurile stiintifice? Baiatul a spus ca is doua variante si am tinut sa i.o prezint si pe a treia care e cel puțin la fel de coerenta ca cele doua date de el.

Răspuns utilizator avertizat