| EJxJtK a întrebat:

In ce sau in cine credeti voi, ateii? Si de ce va judeca lumea atat de mult?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.Personal,eu cred in anumite principii, singurele principii ce au reusit sa stea in picioare, in fata semi-nihilismului meu ce tinde sa elimine orice de pe treapta existentei.Cred in progresul omenirii,ce poate fi atins,de indata ce aceasta e scoasa din jugul religiilor, al bancilor, al asa-zisilor lideri din palate somptuoase, dar mai ales, din jugul prejudecatilor si prostiei.

2.Pentru ca tot ce e diferit de majoritate irita.Intr-atat de proasta este omenirea, asta dovedind ca nu prea am progresat mult de la Inchizitiei, doar ca nu-i mai ardem pe rug pe cei ce sunt diferiti.Desi,sunt sigur ca multi crestini, cel putin pe unul ca mine, m-ar arde pe rug, nu inainte sa spuna ca sunt Marduk sau Berial.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare crede in ce vrea, cred ca termenul a crede este provizoriu si nu inseamna a isi face un scop din a asta, eu unu nu cred in zeii, fantome, varcolaci, cred in orice lucru care poate fi demonstrat ca exista prin metoda stiintifica, iar ca credinta nu am credinta pentru nimic

e mai usor sa judeci pe altu decat pe tine, adevarati crestini nu judeca dar cine e cu adevarat crestin?

| Mădă0611 a răspuns:

Cred in sugestie/autosugestie, pana si karma e autosugestie.
Crestinii ne judeca, asa isi manifesta ei iubirea (nu judeca sa nu fi judecat), asa intorc ei obrazul laughing

Răspuns utilizator avertizat