| GeorgiavonPutzifer a întrebat:

In curand incepe postul Craciunului.
Ce am voie sa mananc si ce nu?
happy
Multumesc anticipat!
A da, si ce rugaciuni trebuiesc rostite in perioada asta? Sunt unele anume sau cand spui ca te rogi in post o faci cu cuvintele tale?

Răspuns Câştigător
| barbattttt a răspuns:

Ai voie sa mananci doar din roadele pamantului adica fara:carne,branza, lapte, oua. Rugaciunile ar trebui sa le spui mereu, dar e ok si in timpul postului...si trebuiesc rostite cu vorbele tale.
Succes! Domnul sa aiba grija de tine!

14 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Nu ai voie in primul rand mortaciuni, adica cadavre de animale sau alte vietuitoare, chiar daca sunt conservate foarte bine si imbalsamate cu mirodenii si substante chimice care impiedica putrezirea.

| KodrutZ a răspuns:

Nu ai voie sa faci sex si nu ai ce cauta pe TPU in post, clar.

| GeorgiavonPutzifer explică (pentru KodrutZ):

=) Voi chiar atat de idioti sunteti?
Intrebarea e postata ca categoria Religie nu T/A happy

| KodrutZ a răspuns (pentru GeorgiavonPutzifer):

Raspunsuri idioate pentru intrebari idioate, draga!

| GeorgiavonPutzifer explică (pentru KodrutZ):

Daca ai considerat ca intrebarea mea este idioata, de ce ai mai raspuns?happy
Uita-te ce persoana esti! straight face
Nu ai pic de consideratie fata de alt om!

| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca am consideratie fata de alti oameni, dar nu fata de cei care habar n-au ce e ala post si au impresia ca "trebuie" rostite anumite poezii in perioada respectiva.

Răspuns utilizator avertizat
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai voie carne și lactate și ce derivă din ele. Rugăciunile pe care le cunoști!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postul nu e sanatos, iar rugaciunile nu le asculta nimeni.

| doryan91 a răspuns:

Sincer,poti sa mananci orice si rugaciunile tale trebuie sa fie rostite din inima ta, tot ce simti tu si binenteles sa nu uiti sa multumesc pentru tot. chiar in Biblie scrie sa nu ne rugam cu niste cuvinte invatate pentru ca at nu mai este din inima. sper sa-ti fol rasp meu.

| nul a răspuns:

Pai nu poti sa mananci in perioada de miercuri vineri carne,oua,lapte,branza, dulciuri in niciun caz dar poti sa mananci legume cum ar fasole sau zacusca de vinete, ardei malai si rugaciunile se rostesc in fiecare seara sau dimineata chiar daca e post sau nu ma bucur ca team putut ajuta kiss

| Danyela_6463 a răspuns:

Nu ai voie sa mananci:lapte,oua, branza, carne.etc! poti manca, cartofi prajiti s.a...rugaciunea trebuie sa o spui din inima si cu cuvintele tale...:d