| William a întrebat:

In postul Craciunului am voie sa mananc prajituri? Dau funda cui imi zice. Daca raspundeti altceva decat ce am intrebat eu o sa primiti vot Nefolositor si Stupid.

Răspuns Câştigător
| LiaYapp a răspuns:

Nu...Deoarece prajiturile se fac cu oua si lapte, iar ouale si lapetele nu fac parte din postu craciunului

24 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Ce răspunsuri tâmpite.
Normal că poți să mănânci prăjituri de post, nu în toate prăjiturile se pun lapte și ouă.
http://retete.eva.ro/desert/dulciuri-de-post-articol-27911.html
Poate un search pe google sau un telefon mamei/bunicii tale te-ar fi lămurit mai bine decât copiii care n-au atins în viața lor aragazul...

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Ai voie,doar daca sunt prajituri ce nu contin produse interzise prin post,lapte,oua,aditivi ce contin lapte si oua,etc.Dar si-asa, pe eticheta vezi prajituri/fursecuri de post, cand de fapt ele sunt pline de chestii care nu sunt de post.

| Rapunzell a răspuns:

In timpul postului ai voie sa manaci prajituri si dulciuri de post.

| aliceinchains a răspuns:

Mi se rupe de voturile tale. Întrebare : de ce trebuie să ții post? Mănâncă ce vrei. N-ai voie să mănânci prăjituri decât dacă ești prea gras.

| KodrutZ a răspuns:

Depinde de prajituri, dooh! Sint destul de multe retete de prajituri care nu contin oua/lapte. In alta ordine de idei, poti sa maninci absolut ce vrei tu, ca daca e post, nu inseamna ca si trebuie sa il tii...

Răspuns utilizator avertizat
| Catalinnna a răspuns:

Da, bineinteles ca ai voie. Sunt foarte multe retete de prajituri de post si sunt chiar bune

| Giinger a răspuns:

Nu poti manca prajituri decat daca sunt de posthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te-ai cam grăbit cu funda! În post poţi să mănânci prăjituri de post, uite aici câteva reţete http://zinnaida.ro/arta-culinara/, caută negrese, prăjitură cu mere, uscăţele, mere coapte-

| William explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am grabit deloc, ieri a fost ziua tatalui si am o gramada de prajituri (nu s de post) si tort si suc si am intrebat sa stiu daca pot sa le mananc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru William):

Ei, măi puiule, dacă a fost ziua tatălui tău, poţi să mănânci şi tu un pic, lasă, că iartă Domnul! happy La mulţi ani, să fie sănătos!

| William explică (pentru anonim_4396):

Spui asta pentru ca nu stii ce pacatos am fost eu. (din pacate)Nu pot sa tin postul asa cum trebuie adica sa mananc doar paine cu apa dar pot sa ma abtin de la prajituri si sucuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru William):

Dar postul nu se tine numai cu paine si apa, copile! Nici calugarii nu tin post asa... Esti din vreo secta, cumva? Un copil are nevoie de hrana ca sa creasca normal si sanatos.

| OrdinaryGirld a răspuns:

Da,sunt si prajituri de post,care nu contin lapte, oua, branza...etc

| Alice180297 a răspuns:

Poti sa mananci daca vrei dar daca tii post normal ca nu poti manca.hee hee

| Bibuu09 a răspuns:

Lol ce intrebarerolling on the floor daac tii post lol ca nu daca nu tii post cine te opresterolling on the floor nu ma pot opri din ras

| onutica135 a răspuns:

Da ai voie deoarece trebuie sa fii sanatos il respecti pe Dumnezeu dar trebuie sa ai grija si de sanatatea ta ok? dar tostusi sa nu pui ambitia chiar asa sa te infuleci sa te ingrasi mult dar daca este mananca cele de post si sunt chiar foarte gustoase

| Rox3tte a răspuns:

Mananca ce vrei dar sa nu contina oua, lapte, carne etc. daca ti post big grin
.

| delia_3381 a răspuns:

Poti manca doar anumite prajituri.Care nu sunt facute cu lapte sau oua.