| anonim_4396 a întrebat:

In lume exista mai multe grupe de sange http://ro.wikipedia.org/wiki/Grup%C4%83_sanguin%C4%83 daca adam avea o grupa de sange cum de exista mai multe in ziua de azi? si eva avea acelasi grupa doar e din coasta lui desi impart acelasi grupa de sange

10 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Oare sa fie din cauza faptului ca adam si eva nu au existat si astea sunt doar povesti biblice si fiinte imaginare precum d-zeu, allah si isus? laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Varahil a răspuns:

Da'de ce exista oameni cu Rh pozitiv,si oameni cu Rh negativ? si de ce,între mai multi frati normali,se poate naste unul cu deficiente? si de ce unii sunt blonzi,si altii bruneti? Si de ce nu stii ca intr-un lant ADN-ic, cromozomii se pot combina in moduri diferite? Si de ce nu stii ca diversitatea ne face atat de minunati? Si daca tot nu stii atatea, ce rost mai are s-o stii pe asta?

| anonim_4396 explică (pentru Varahil):

De unde sti ca nu stiu suntem telepatici?

| Varahil a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suntem telepatici,da'stiu ca nu stii, ca dac-ai sti, ai sti-o si pe asta si n-ar trebui s-o intrebi.E logic.

| AnghelB a răspuns:

Si ce cauti la religie cu asta? Ateii astia pun toate intrebarile la religie.

| Catalinnna a răspuns:

Daca Adam si Eva nu au murit de cancer, de exemplu, de ce a aparut aceasta boala din cauza careia au murit atatia oameni de-a lungul timpului? Cam ceva de genu este si intrebarea ta.

| anonim_4396 explică (pentru Catalinnna):

Ce legatura are cancerul cu adn?