| ellizza a întrebat:

In religia islamica femeile sunt obligate sa poarte val si acele haine specifice cand ies afara sau cand sunt barbati straini in casa si nu se pot dezbraca si dansa decat in fata sotului sau a altor femei. Dar acele femei care sunt imbracate in costum belly dance si danseaza la petrecerile musulmane? Acelea sunt servitoarele din casa respectiva?
Dau funda pentru cel mai detaliat raspuns.

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu sunt obligate, în unele țări este chiar interzisă și se pedepsește cu închisoarea în fază finală ( Tunisia mai exact).
Și de unde ai scos-o că musulmanii au servitoare care le dansează? Dansurile ălea sunt făcute te trupe special antrenate pentru turiști.

| AstralConfessor a răspuns:

Da, sunt femei de show sau nemaritate.

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna. Tatal meu este musulman, dar eu locuiesc in Romania de ceva timp, tata a ramas acolo. Il mai vizitez adesea. Mama era la fel, cum ai descris tu mai sus o sotie de musulman. Sincer, am mai discutat problema asta, ea mi-a spus ca din semn de respect se face asa. Si ca asta este traditia si se pastreaza. LOL, nu. nu tot ce vezi tu in filme este real. Sper ca te-am autat. lasa`mi un id daca este cevahee hee. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt obligate sa poarte val cand merg pe strada, acasa nu poarta val, cand vine cineva la ele si barbatul nu e acasa nu are voie sa vb cu el, dansul e ceva normal, danseaza pentru barbatul lor, sunt si trupe de cantarete care danseaza

| LaraClarice a răspuns:

Cred ca sunt femei speciale pentru asa ceva

Http://www.ptroa.co.il/petition/ semnati petitia va rog