| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de intrarea in pacat animalele mancau fructe si legume deoarece nu exista moarte?

11 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Animalele au mancat intotdeauna acelasi fel de mancare, indiferent de ce prostii si aberatii scriu oamenii "buni": mincinosi si necinstiti care ii inseala pe credulii nestiutori si naivi cu povesti primitive, absurde si fanteziste.

| lory56789 a răspuns (pentru halogen001):

Uita-te si vezi ce scrie în biblie în prima carte "Facerea"

| UnDiavol a răspuns (pentru lory56789):

Nu exist Dumnezeu Biblia este scrisă de oameni este o carte cu povești

| halogen001 a răspuns (pentru lory56789):

Eu povesti primitive scrise de oameni "buni" care au un mod de viata "cinstit" ce consta in a insela alti oameni mai naivi si mai nestiutori, nu mai citesc ca e inutil. Uite exemplu de aberatii de genul asta https://prnt.sc/10n232j

Am vazut la tine si raspunsul asta "Viermii intestinali se hranesc cu substanțele nutritive din hrana consumata... În cazul nostru iarba" si continuand, as putea zice ca animalele carnivore sunt ierbivore ca se hranesc cu nutrientii pe care ierbivorele le-au obtinut consumand iarba laughing)))

| CostinAlamariu a răspuns:

Dap

| lory56789 a răspuns:

Înainte de intrarea în păcat a lui Adam și Eva toate vietățile pământului ce trăiau pe uscat, păsările, animalele sălbatice se hrăneau cu iarba, plante și roadele acestora. Dumnezeu nu a creat omul și celelalte vietăți spre a le omorâ. Moartea a venit în urma căderii în păcat (PLATA PĂCATULUI ESTE MOARTEA.) dar noi nu trebuie sa înțelegem moartea ca fiind ceva nefiresc și infricoșator. Moartea reprezintă un proces de separare a acestor doua lumi (materiale și imateriale ) și întâlnirea cu Dumnezeu. Orice ființă mai devreme sau mai târziu va trece prin acest proces...

| Holiday a răspuns (pentru lory56789):

"Înainte de intrarea în păcat a lui Adam și Eva toate vietățile pământului ce trăiau pe uscat, păsările, animalele sălbatice se hrăneau cu iarba, plante și roadele acestora."

Viermii intestinali, cum mancau iarba? Ieseau la pascut si apoi intrau inapoi?!

| lory56789 a răspuns (pentru Holiday):

Viermii intestinali se hranesc cu substanțele nutritive din hrana consumata... În cazul nostru iarba

| Digikey a răspuns (pentru lory56789):

Ce naste din pisica soareci mananca indiferent ce scrie in cartea ta de povesti.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru lory56789):

Dumnezeu a creat animalele ca sa fie ajutor si a servi ca hrana omului.
Cu ce au pacatuit anumite vietuitoare ca sa fie mancate de altele?
Aici intervine teoria Darwinista: natura se autoregleaza.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru lory56789):

Carnea este iarba la tine?