| alexandru1234567890 a întrebat:

Incalzirea globala, se apropie sfarsitul? Sunt oare vremurile cele de urma cum au spus toti profetii?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Da,iar acest lucru se vede foarte clar.Matei24:3-14,2Timotei3:1-5

11 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu, in istoria Terrei au existat perioade de incalzire globala si de racire globala, societatea noastra s-a intamplat sa prinda o perioada de maxim, asta e tot.

| Purec a răspuns:

Da, este sfarsitul. Curand vor aparea extraterestrii ( atrasi de incalzirea globala). Acesti extraterestrii sunt deosebit de periculosi si sunt si homosexuali. Ti-o vor trage in dos pana iti vor iesii ochii

| Fatamuntilor a răspuns:

De 2000 de ani toti profetii s-au facut de rusine! Nu se stie and va fi sfarsitul.
Iar incalzirea globara nu are legatura cu acesta.

| Alphawolf a răspuns:

Ce profeti, ce sunt aia? Poate toti nebunii.

| CinevaNou a răspuns:

Da! ascunde-te repede sub pat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista sfarsit.
Profetii s-au referit la sfarsitul modului eronat de a gandi al oamenilor.
Gandind diferit, vom avea o lume diferita.
Se apropie sfarsitul ignorantei globale in care traim.

| dragos38 a răspuns:

Daca ne-a creat cineva in nici un caz nu ne-a creat pentru a ne distruge, sfarsitul lumii va veni peste 4-5 miliarde de ani cand soarele se va marii iar planeta aceasta se va transforma intr-o minge de foc,de fapt nu exista nici un sfarsit,caci in univers nimic nu se pierde totul se transforma, daca ai citi astronomia ai intelege mai bine cum functioneza universul, incalzirea globala nu este doar din cauza noastra ci si din cauze naturale la aceste concluzii au ajuns cercetatorii, care au tras un semnal de alarma asupra poluari, suntem cu un picior in groapa si cu unul pe marginea gropii, depinde de noi happy

| Delmoniko a răspuns:

Eroare logica, maestre. Presupui, fals dealtfel, ca vine un sfarsit, inspirat de ce? De biblii? Astea sunt intrebari prostesti.

| Mechanix a răspuns:

Încălzire o pu.lă.

| CommonSense a răspuns:

Acum ceva ani a fost o mica raceala in Europa (CIUMA NEAGRA!), si se pare ca n-a fost sfarsitul. Ai auzit de ea, nu?

| alexandru1234567890 explică (pentru CommonSense):

Am auzit destule dar incalzirea globala inseamna un dezastru, ce resurse va mai avea solul? Si asa se moare de foame!