| AvalohAlyn a întrebat:

Incep mâine cursul de nutriție și al doilea cel de secretele sănătății biblice de la Institutul creștin Sola Scriptura deci mă va ajuta cu ceva in viața sau diplomele și cunoștințele din ele adica îmi pot fi reper autentic în viața informațiile?(sunt de calitate? menționez că nu le-am văzut)adica să reușesc să îmi schimb total stilul de viață și să învăț lucruri care mai ales ajuta și pe altii? Am inceput anul trecut sa fiu pasionat de sănătate și viața sănătoasă. Sunt scrise de un profesor și doctor de încredere cursurile și imi pot pune încrederea in informațiile din aceste 2 cursuri? Vreau sa folosesc informațiile și pentru blog și pentru a sfatui pe alții pe paginile și blogurile mele dar și pe cei dragi și cunoscuți.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, adventistii sunt o secta marginala si au multe idei bizare despre nutritie. Deci nu pune baza ca ei predau stiinta mainstream.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Iar in ce priveste gurul lor Calin Marginean: s-a-ntalnit hotu' cu prostu'.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Dr. Valentin Nadasan a scris cursul de sănătate, pe cel de nutriție nu știu.

| Dddonkey a răspuns:

Stai departe de veganism si vegetarianism. Daca te ai decis sa te duci invata cateva lucruri despre legume fructe caci si ele sunt importante in dieta umana, dar corpul uman are nevoie de un mix de carne si lactate.