| Perseverance a întrebat:

Incep sa cred cu tarie ca majoritatea oamenilor cred in Dumnezeu
din cauza fricii...le este frica ca El o sa ii pedepseasca.

Va intreb, de ce va este frica de Dumnezeu daca el va iubeste?

19 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Un crestin autentic nu are o frica morbida de Dumnezeu, ci dorinta de a nu-I displacea ii motiveaza sa respecte principile biblice.

| Alcyon a răspuns:

Oamenilor le e frica in realitate de lumina. Fiindca lumina te arata asa cum esti, meschin si slab. De asta, o sa observi un lucru interesant: intr-o colectivitate, daca apare un ins deosebit, ceilalti vor incerca sa-l improaste cu noroi, fiindca pe undeva se vor simti amenintati de "perfectiunea" lui.

| Jardelin a răspuns:

Crezi prost!

Iehovista danay72 ti-a dat raspunsul corect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu in cazul meu. Cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, incat a dat pe singurul lui fiu, pentru a trai vesnic toti ce vor crede in el.Iar fiul a spus; Caci viata vesnica este aceasta; ca omul sa adune cunostinta despre tine si despre cel pe care TU l-ai trimes.Deci daca Iisus este lumina lumii,cine il urmeaza nu are a se teme,fiindca este in lumina, este un fiu al luminii, prin credinta, fapte, si viata curata.da tu de ce crezi invers? ti-a spus cineva? ori ai dedus tu? fiindca vad ca nu prea esti in adevar ci in minciuna?

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care "Bataia este rupta din rai" pentru plozi, la maturitate nu-i mai poti bate dar ii poti speria de moarte. Control la scara larga pentru a-i face platitori de "impozite bisericesti" si eventual "masa de alegatori crestini".

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Adriane au bagat pe Satana in biserica, si eii nu stiu, Doamne Dumnezeul Adevarului Miluiestene pe noi

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Miluieste-ma pe mine cu 1000 de lei happy

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Am luat 1500 de euro de pe urma lui Satan si cand am descoperit ca imi face cursa pe loc l-am prins si il am si la mana am inselaciunea cea draceasca in mine, omu din greseli in vata, mama da ce greseala draceasca am invatat happy

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Pai in cazul asta, trage-l de coada sa scape 250 euroi si la mine.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

E simplu, de asta ti-am spus sa imi raspunzi la intrebarile legate din Biblie, si nu ma intrebi iar incep cu din astea cum au facut si ceilalti, trebuia sa raspunzi si sa nu mai zici ca iar punwinking Si de asta va spun eu ca exista rai, iad Dumnezeu, drac, Ce am invatat de la Satan saracu cat so chinuit cu mine crezand cai voi cadea plasa, tot eu am fost destept o facut o greseala, care daca nu o facea nu imi dadeam seama, da acuma stiu cum inseala. Si pot aplica exact cum a facut el pe mine pe oameni si nu isi dau seama ca e draceasa, asta e si Diavolul greseste happy

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

De cate ori ma pui sa-ti raspund la intrebare? Ti-am raspuns de m-am plictisit. RASPUNS = BIBLIA pentru mine este o carte veche si proasta.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Dar nu mi-ai raspuns in seara aia, si dupa cand am pus alta intrebare ai inceput sa oftez ca de ce pun intrebari tot din alea nu trebuia sa oftezi si sa zici nimic mai mult din ce te-am intrebat...

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Gresesti, ti-am raspuns atunci, printre altele.

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns (pentru AdrianDihoricescu):

Mai uitate in spate odata sa vezi de la a doua intrebare cum ai inceput sa oftezi si sa imi spui ca de ce intreb iar si ai inceput sa razi de mine happy

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Daca tu asta crezi uite eu iti spun nu din cauza fricii...Eu din cauza pacatelor, si gresalelor mi-e frica si nu de Dumnezeu ca el m-a facut, dar ma simt asa de strain pe acest pamant Doamne.

| YesViRginia a răspuns:

Imi e frica sa nu-l supar cu ale mele pacate, caci daca El isi va intoarce fata de la mine, sunt pierdut si sunt al diavolului.Asa ma voi ruga Domnului sa ma ierte pentru ale mele pacate in fiecare zi si sa ma apropii de cele sfinte si de trebuinta sufletului. Funda

| MicutzaPitic2 a răspuns:

Nu e "frica" normala asta inseamna ca suntem supusi Lui.(sau asa e la mine)