| Dorugar a întrebat:

Intrebare: Au crestinii Dumnezeu?
Daca credeti ca da:
- atunci de ce va inchinati Dumnezeului religiei mozaice, cel care recunoaste numai pe aceea care respecta Legamantul cerut de EL
- De ce nu v-a adt Dumnezeu o Biblie a voastra si o folositi pe cea furata de la religia mozaice?
- Daca Da atunci de ce va inchinati altor Dumnezei, adica unui Dumnezeu care are copii, sau unui dulgher evreu care se credea Rabin al religiei mozaice?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Au doar iluzii desarte!

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Noi ne inchinam lui Dumnezeu care a creat cerurile si pamantul.

| Dorugar explică (pentru EmaS):

Poate doar crezi ca te inchini acestui Dumnezeu, dar adevarul este ca religia ta nu a purces de la acel Dumnezeu, ci de la un dulgher care nu a fost nicio zecime de secunda din viata lui un Dumnezeu.

| costis a răspuns:

O intrebare cu 3 "de ce". asa intreaba copii intarziati mental.

| Dorugar explică (pentru costis):

A pune intrebari nu inseamna nicidecum ca esti intarziat mental. Intirziat mental esti atunci cand nu stii sa raspunzi la nicio intrebare si atunci cand prin raspunsul tau dovedesti ca nici nu ai inteles vreuna. asa ca ai mai dat iarasi cu batzul in balta de te-ai stropit singur!

Răspuns utilizator avertizat