| LupusDei1993 a întrebat:

Întrebare doar pentru religioși: câți dintre voi sunteți dispuți să faceți vaccinul anti-covid? Dacă nu, de ce?

8 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Nu sunt religios. Dar ce are religia cu vaccinul? Ce are cu medicina, in general. Daca mergi la biserica, nu mai mergi la medic cand ai nevoie?

| LupusDei1993 explică (pentru Vântulalb):

Vreau să văd dacă numai religioșii sunt predispuși să creadă în teorii ale conspirației.

| Vântulalb a răspuns (pentru LupusDei1993):

Am inteles acum. Scuze!

| Fatamuntilor a răspuns:

Am vorbit recent cu fosta colega.Am intrebat-o daca isi face vaccinul.Mi-a zis ca nu...ca de la satana.Nu stiam daca sa rad de ignoranta ei, sa plang pentru ca o stiu cu o multime e boli
Precizez ca eu desi sunt religioasa m-am vaccinat si astept rapelul.
Nu am inteles logica.

| rapandula a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nebunii religiosi spun ca cica e semn satanic ce este afisat de biblie in apocalipsa, ceva cu mana, habar n-am ce spuneau mai exact indoctrinatii astia fara pic de logica.

| ania a răspuns:

Nu, implica riscuri pe care nu vreau sa mi le asum.

| alex598 a răspuns:

Eu as fi dispus daca as avea ceva conditie serioasa sau as fi mai batran dar pentru ca sunt tanar si Covidul ma afecteaza mai putin decat gripa obisnuita nu are rost sa ma risc sa am efecte secundare de la vaccin (chiar daca sansele acestor efecte sunt extrem de mici, din cate am inteles)

| LupusDei1993 explică (pentru alex598):

Total fals ce spui. Covidul afecteaza pana si copiii de 2 ani (din cercul meu de cunoscuti) deci faza ca nu iei ca esti tanar pica.