| pacatosulBogdan a întrebat:

Intrebare numai pentru credinciosii crestin-ortodocsi: Este permis sa ingenunchem la rugaciune in zi de sambata?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Da, este permis

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru CostinAlamariu):

... cu semnatura si stampila pe adeverinta?

9 răspunsuri:
| pacatosulBogdan explică:

@aIexica244, oi fi prost, dar cand vad un josnic ca tine, fara argumente si fara activitate, care isi face cont fix azi ca sa ma insulte, prind curaj!

| marin1988 a răspuns:

Dar vine ceasul şi acum este, când adevăraţii închinători se vor închina Tatălui în duh şi în adevăr, că şi Tatăl astfel de închinători îşi doreşte.
Evanghelia după Ioan capitolul 4 versetul 23.

| pacatosulBogdan explică (pentru marin1988):

Ce relevanta are raspunsul tau pentru intrebarea mea? N-am intrebat cum sa ne inchinam Domnului! Stiu deja ca inchinarea placuta Domnului este cea din Biserica Ortodoxa a Rasaritului, in care este tot adevarul si harul.

| marin1988 a răspuns (pentru pacatosulBogdan):

Închinarea nu este limitată de o zi sau un loc anume.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru marin1988):

Sunt curios dacă știi matale contextul istoric, cultural și biblic din spatele acestui verset.

| danieltulcea84 a răspuns:

Acasă,poți ingenunchea oricând la rugăciune. La slujbele Bisericii nu se îngenunchează în Duminici și sărbătorile împărătești ale Mântuitorului și de la Paște până la Pogorârea Sfântului Duh...Nu se îngenunchează după ce te împărtășești și în ziua aceea!

| pacatosulBogdan explică (pentru danieltulcea84):

Multumesc mult pentru raspunsul informativ!

| aIexica244 a răspuns:

Esti si prost nu doar pacatos.