| soimos a întrebat:

Intrebare:
Oare va puteti lasa prostiti de niste oameni interesati, intr-atat incat sa nesocotiti cuvantul rostit de Dumnezeu?

In Biblie niste anonimi, nici macar Apostoli, spun ca cei care nu Il primesc pe Domnul Isus ca Domn si Mantuitor, vor arde in iad.
Tot in Biblie Dumnezeul Iehova ne atrage atentia si ne spune:

Isaia 43.10. Voi sunteţi martorii Mei, zice Domnul, şi Sluga pe care am ales-o, ca să ştiţi, să credeţi şi să pricepeţi că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu şi nici după Mine nu va mai fi!
11. Eu, Eu sunt Domnul şi nu este mantuitor afară de Mine!

Cum priviti acest santaj murdar sustinut de biserica, atunci cand vedem in Biblie cum chiar Iehova Dumnezeul Bibliei spune ca nimeni nu este mantuitor in afara de El insusi?

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Avem un Dumnezeu format din Dumnezeu-Tatal, Dumnezeu-Fiul si Dumnezeu-Duhul Sfant.

| soimos explică:

Nu exista nicio Treime decat in capul vostru, dar si ala aberat!

Arata-mi tu mie unde in Biblie scrie prostia asta blasfemiatoare?

De unde ati luat prostia asta? pai nu Biblia este Cuvantul Domnului?
Poi am ajuns sa credem toate prostiile si sa uitam Biblia?

| serbg a răspuns:

Tatal,Fiul si Duhul Sf. sunt Sf. Treime. Deci e ca si cum ar fi aceeasi persoana.