| SaveTheNature a întrebat:

Intrebare, pentru atei,agnostici si credinciosi. Mai ales pentru cei care frecventati foarte des aceasta sectiune. Religie.
Ce anume va atrage, la aceasta sectiune.
Ateii,cum de nu se plictisesc de acest basm continuu.
Hai, ca pe agnostici si pe credinciosi ii inteleg, dar nu prea ii inteleg pe atei.
De ex eu nu intru la sectiunea dragoste si sex pentru ca ma plictiseste ingrozitor, si am 27 de ani, si nu mai am curiozitati in acest domeniu absolut deloc.
Asadar ce anume va atrage la sectiunea religie

31 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Acelasi lucru care ma atrage si de categoria "Stiinta si filozofie". Eu sunt in cautare de sisteme. Cum unii oameni prefera sa plece in alte tari si sa exploreze culturi indepartate sau ciudate eu prefer sa explorez sistemele altor indivizi. Cum religia implica o metafizica care implica o filozofie care implica un sistem... aceasta categorie e miere pentru mine. Pacat ca muti pipereaza aceasta miere cu stupiditatile lor.