| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru atei: Daca ocultismul/vrajitoria ar exista ati incerca sa va folositi de ea? Eu practic, am incercat sa invoc un demon acum cateva sapatamanii inainte sa devin ateu, si nimic nu s-a intamplat deci ca urmare magia it's fake.

Răspuns Câştigător
| Nostradamuss a răspuns:

Mintea umana e in stare de multe chestii, poate ai sa creezi tu unul, dupa vreo cateva zile, noaptea cand esti singur si simti ca cineva te priveste, apoi pune mana pe tine... si te... violeaza!

63 răspunsuri:
| Buresbista123 a răspuns:

Pentru ce sa ma folosesc de ea? tu daca incerci sa invoci demoni nu esti ateu ci satanist,un ateu nu crede in basme de genul vrajitorie/demoni sau zeitati, cu toate ca orice om fie el ateu sau religios poate sa o ia pe cai intunecate, dar asta nu tine de ce crede el sau nu ci de ce este ca om, de ce vrea el sa faca, ce caracter are etc

| Duucu a răspuns:

I-ai dat un nume?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Buresbista123):

Am zis ca inainte de a devenii ateu, adica cand eram in depresie:http://www.tpu.ro/......ala-si-ii/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Duucu):

Da,si anume am incercat pe Azzazel.

| Ihaveadream a răspuns:

Eu am incercat sa construiesc un motor nuclear acum cateva saptamani, si nu mi-a iesit nimic, deci ca urmare fizica nucleara is (nu it's, ai deja subiectul inainte) fake.

| Mădă0611 a răspuns:

laughing Pai daca ai crede in demoni, n-ai mai fi ateu, nu? Si apoi, daca ar exista, ar exista suflet, nu, sau ce castiga diavolul? Asa ca nu vreau sa-l pun la bataie, altfel m-as folosi de vrajitorie ca m-am enervat cu masonii aia, i-as omori love struck, si pe toti ca ei, adica specimene dereglate mintal. Nu stiu cum sunt altii de pe alte planete, dar mie incepe sa imi fie rusine ca sunt de pe Terra. laughing

| Lizzu a răspuns:

Poate nu s-a intamplat pe moment... unele cauze au efecte intarziate ..in viitor.
Oricum, nu as vrea sa am tangente vreodata cu asta, e un sentiment care te zdruncina intr-un fel.

Vroiai sa te convingi ca chiar are efect magia sau vroiai sa-l intrebi ceva anume?
Ma gandesc ca daca erai in depresie, simteai nevoia de cineva cu care ai fi pe aceeasi lungime de unda, care sa te inteleaga si in cazul tau acel "cineva" era partea intunecata a lumii, magia si fiintele care fac parte din ea...

Sper din tot sufletul ca acum sa-ti fi revenit. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Eh,faza e ca nu cred in demonii in nimic religios nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lizzu):

Da,voiam sa-l intreb ceva.

| RAY a răspuns:

Daca vrajitoria ar exista logic ca nu am fi ateii am crede in zeii care au creat raul cum e iahve

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eh,ma refeream la ocultism ca la pseudostiinta, dar mai plauzibil, pricepi, o "stiinta" mai diferita.

| albaKiara a răspuns (pentru RAY):

Daca nu crezi in Dumnezeu de ce spui ca a creat raul? Daca nu exista cum l-a creat?

| Kabuto79 a răspuns:

E dreptul nostru sa stim sa ne folosim puterile si energia. Sa sti ca ai nevoie de foarte multa meditatie si exercitiu pentru a putea invoca un demon-.-
Daca vrei sa practici ocultismul incearca ceva mai usor

| Kabuto79 a răspuns:

PS: Sa nu uit! Daca nu ai vreun suport spiritual NU te juca cu magia
si nu glumesc!

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Tocmai la asta mam si referit ca nimeni nu a creat raul noi il facem el nu exista ca entitate, ca ateii nu am avea cum sa credem in vrajitoare etc

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista stiinte diferite si doar basme si adevar

| William a răspuns:

Ce sa iti fac ma daca tu iti iei incantatiile de pe net laughing. Sa fim seriosi tu chiar crezi ca e cineva atat de prost incat sa scrie pe net cum sa invoci un demon?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am mers la absurd. Sunt constient ca nu exista stiinta diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru William):

Ai fi uimit.

| Tomanecre a răspuns:

Ateii nu se folosesc de practici oculte pentru a face adevarate minuni ...ci de stiinta!
Si fi sigur ca Stiinta nu este un fake!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Tomanecre):

Stiu,am zis-o ipotetic.

| Al99 a răspuns:

"am incercat sa invoc un demon"
Au si demonii mandria lor.
rolling on the floor

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt uimit ca tu crezi toate prostiile de pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru William):

Am crezut, dar numai cred.

| Inferno a răspuns:

Si ritualul? L-ai luat de pe un site retardat sau dintr-o carte veche si prafuita?
Daca l-ai luat de pe net sansele sunt nule.
Daca l-ai luat din carte, sansele... tot nule sunt, dar hey, macar cartea arata mai bine.

| Ihaveadream a răspuns:

Incearca sa il invoci pe Obama. Sunt curios daca exista sau e doar o holograma la tv.

Răspuns utilizator avertizat
| albaKiara a răspuns (pentru Kabuto79):

Nu imbarliga lumea la credintele tale diavolesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

L-am luat de pe acest site:http://satanismul.blogspot.be/2010/11/cum-sa-evoci-demoni.html