| mODIN a întrebat:

Intrebare pentru crestini:Ce credeti voi ca e un satanist?

44 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

Om cu atitudine satanica

| Duucu a răspuns:

O persoană care îl slujește pe Satan, sau un ateist pe "3 roți". Depinde ce gen de satanism zici.

| RAY a răspuns:

Eu sunt ateu si cred ca starea omului este cea de ateu restul starilor sunt expresia fanteziilor din copilarie la fel si cu satanismul o fanteziie, credinta oarba in satana, demoni etc
personal n-am nimic ei, doar cu cei moderni nu-mi plac ca nu cred in dumnezeu si satana da sunt satanisti nu-i suport pe astia ala care nu crede in d si in s se numeste ateu nu satanist

| sublime89 a răspuns:

Un satanist e un prost. Si nu, nu sunt crestin.

| Kabuto79 a răspuns (pentru sublime89):

Ai vreun argument cat de cat puternic. prin care poti afirma ca satanist = prost?

| sublime89 a răspuns (pentru Kabuto79):

Da. Crezi in satan = esti prost.

| CinevaNou a răspuns:

Un fel de ateu mai rau.

| mODIN explică (pentru CinevaNou):

De ce ar fi mai rau?

| CinevaNou a răspuns (pentru mODIN):

Pentru ca pe langa ca nu crede in Dumnezeu, mai crede si in Satana

| mODIN explică (pentru CinevaNou):

In primul rand nu asta inseamna satanism, si in al doilea rand, oricum Satan e personajul bun din Biblie in mare parte.El e doar un mic inger care s-a revoltat impotriva unui tiran care te va trimite sa fii chinuit pentru eternitate daca refuzi sa il pupi in cur.Plus ca Satan nu a inundat o planeta intreaga pentru ca avea toane...

| Crucified a răspuns:

Păi, supă la plic...

| Moisie a răspuns:

Eu cred ca un satanist este un credincios care este orientat mult mai pozitiv decat un crestin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca e o persoana care crede in el insusi sau venereaza (nu sunt sigura daca am folosit un verb potrivit) elemente ale naturii gen apa, foc etc.
Din cate stiam termenul de satanist a fost schimbat de catre biserica din nu stiu ce motiv (toate chestiile astea le-am invatat fara intentie, deci de asta dau raspunsuri incomplete sau gresite)

| Scarbo a răspuns:

Raspunde-mi si tu la o intrebare.
Te crezi superior crestinilor prin faptul ca ai gasit din intamplare o persoana redusa mintal, care se intampla sa fie creatorul bisericii sataniste?

| mODIN explică (pentru Scarbo):

Deci pentru inventarea unui nou stil de viata care e foarte util si moral, el e retardat mintal? Iar tu esti intreg la minte pentru ca crezi intr-un om invizibil care nu poate fii atins?

| Scarbo a răspuns (pentru mODIN):

Nu ma cunosti, nu cred nici macar ca lumea aceasta e reala, si da e un retardat mintal, inca de mic si-a otravit mintea, nu ca eu as fi altfel, doar mi-am exprimat punctul de vedere.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Pai, supa la plic...

| RaduMD a răspuns:

Un satanist? Banuiesc ca e o combinatie intre "satan" si "idealist".

Răspuns utilizator avertizat
| Cyrano a răspuns:

O persoana care in primul rand ii slujeste diavolului si care adopta un stil de viata libertin gen tatuaje, tot felul de podoabe si haine cat mai urate, comportament ciudat etc. Sunt multe aspecte!

| mODIN explică (pentru Cyrano):

Si de unde exact ti-a venit ideea asta?

| Kabuto79 a răspuns:

Haill Enki prietene. Sti ce cred eu ca este un satanist? big grin
Un om cu un suflet liber
Oricine a reusit sa invinga frica de necunoscut are un suflet liber.

Religia distruge spiritualitatea big grin
Cand o sa fi suficient de pur incat sa-ti simti propria ta energie atuncea o sa afli ca TU esti DUMNEZEUL acestui pamant

| adrian1419 a răspuns:

Un om care respecta cele 11 reguli bisericii satanice

| ErrorFound a răspuns (pentru adrian1419):

Nu neaparat, exista mai multe tipuri de satanisti. Acel tip despre care vorbesti tu este satanismul spiritual.

| ClassyAsFuck a răspuns:

Un om care este rau sadic si nemilos.Un om "inuman".

| mODIN explică (pentru ClassyAsFuck):

Ok,si de ce crezi asta?

| StCiprian a răspuns:

Fara sa ma fi documentat, doar un pic eu consider ca initiatorul satanismului incearca intr-un fel sa readuca practicarea cultului mosaic, dar fara jertfe.Adica antreneaza la desfrau si la fara-de-legi.Un satansit este o persoana care se considera libera si poate face orice, stiind ca nu va avea consecinte dupa moarte. Ceea ce este o prostie.

| TheAllmightyLighting a răspuns:

1 om care da

| Nume_N-am_1997 a răspuns:

Sunt atee, dar tratez cu respect si satanistii(oameni care il slujesc pe Satan, care este o alta zeitate la fel ca Dumnezeu si care au reguli diferite)cat si crestinii.