| DyNo a întrebat:

Intrebare pentru crestini.
Ce raspuns ati fi dat in locul pastorului din videoclip-ul de mai jos?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=c -QSOX7AGQI

15 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu as fi dat niciun raspuns, as fi incercat sa il omor pe chel, desi are dreptate un unele privinte.

| Inferno a răspuns:

Parca vad ca nu ai sa primesti nici-un raspuns.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nimeni nu e pregatit sa moara asa brusc fara sa-si mai vada copii, nevasta etc; e tare de tot oricum

| anonim_4396 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

''Nimeni nu e pregatit sa moara asa brusc fara sa-si mai vada copii, nevasta etc; e tare de tot oricum''. Daca asa este, inseamna ca toti cretinii sunt niste lasi, si niciunul nu-l iubeste cu adevarat pe Dumnezeu. Raspunsul tau spune asta, eu am dat doar un copy-paste.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru anonim_4396):

E dusa la extrem si concluzia e pripita.

| martzian a răspuns:

Am trecut prin situatii similare in multi ani de lucru cu dependentii. Raspunsul meu va fi mereu acelasi. De ce? Nu ma astept sa ma crezi, dar probabil intelegi si ca asta nu e o problema in ceea ce ma priveste...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Depinde daca eram gata in momentul de fata, daca iL cunosteam pe IIsus si El ma cunostea pe mine.

| DyNo explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

In momentul acesta, ce raspuns crezi ca i-ai fi dat, daca te-ai afla intr-o asemenea situatie?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru DyNo):

In momentul acesat nu dar acum vrea sa fiu gata oricand.

| AlexeHellsing a răspuns:

Dă-te jos din mașină

| CichasEmo a răspuns:

Am ramas fara cuvinte...

| sunrises a răspuns:

Teatru ieftin made in America; daca vreti sa fiti cu adevarat impresionati cititi marturiile sfintilor din inchisorile comuniste (valeriu gafencu este doar unul dintre cazurile reprezentative)...

| DyNo explică (pentru sunrises):

"Teatru ieftin made in america" - asa pot sa spun si eu despre marturiile oamenilor despre care vorbesti.
Deci, cum ramane cu intrebarea care ii este adresata pastorului in videoclip? Tu ce ai fi raspuns in locul lui?

| DyNo explică (pentru DyNo):

Pardon, trebuia sa corectez. "America" se scrie cu litera mare, deoarece este nume propriu. Greseala mea, nu am corectat citatul.

Răspuns utilizator avertizat