| Golyat18 a întrebat:

Intrebare pentru crestini:

Daca maine toti evreii se duc in Israel.

Si poimaine vine anticristul si implementeaza cipul 666.

Ce faceti?

Răspuns Câştigător
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Tu faci glume?

12 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Intrebare pentru creștini? Oh, atunci nu ma bag laughing

| Golyat18 explică (pentru FaraNumePls):

Ba, da cu pietre daca vrei, am zis asa doar sa vad ce mi-ar spune crestinii.

No problem! big grin

| Mclaren12 a răspuns:

Cipul il implementeaza tot evreii. Face parte din mecanismul lor de control al populatiei. Daca isi instaureaza statul global populatia va fi fara indoiala cipata cu un cip care dupa cate am auzit e cat un bob de mazare (ca doar de aia ii zice micro-cip) si din cate am auzit iar si-au gasit niste cobai in America pe care sa-l testeze. Uita-te la American Zeitgeist 2007. Iar cifra 666 tot ei au corupt-o prin mass-medie si crestinism.

| Golyat18 explică (pentru Mclaren12):

Posibil.

Dupa ce se strang toti evreii in tara lor astia ai nostri o sa zica: " fratilor pentru noi e gata findca este scris: "dupa ce v-a intra numarul deplin al neamurilor tot Israelul va fi mantuit"(scuze poate nu am scris exact, dar idea...) deci dzeu ne-a parasit nu are rost sa ne impotrivim impotriva lui dzeu findca el ne vrea distrugerea."
Si apoi aia fanatici se sinucid sau traiesc in salbaticie si restul se supun.
Si poate ca messia cel asteptat de evrei este fiara al nostru findca in biblie scrie ca fiara se v-a incorona la Ierusalim. Deci e posibil sa ajungem sclavii lor cum zici tu crying crying.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Golyat18):

Pai asta nu-i nimic nou. O lume de sclavie s-a incercat si in Evul Mediu sub conducerea bisericii catolice, ceva asemanator si sub Rusia comunista, doar ca de ambele ori au esuat. Acum incearca cu pseudo-comunismul asta numit "democratie" unde ai iluzia ca ai de ales intre mai multe partide cand probabil toate lucreaza in acelasi scop. Oamenii care fac munca de jos la companii evreiesti in general sunt tratati ca niste sclavi, vezi astia care lucreaza la benzinarii, McDonald, KFC etc.
Si nu cred ca o sa se duca toti evreii in Israel pentru ca ei trebuie sa ramana in toate tarile in care au migrat ca sa le controleze. Poate evreii de rand se vor muta in Israel. In Protocoalele Inteleptilor Sionului scrie ca statul global va fi condus de un rege suprem (evident evreu) care probabil va sta in Israel dar tot evreii vor fi aia care vor controla institutiile publice din diferite zone ale statului.
Apropo, momentan cardul tau de la banca are cip, pasaportul tau n-are cip dar are cod de bare care poate fi scanat si atunci se poate vedea totul despre tine, buletinul la fel, are CNP-ul care are atasat o baza de date cu toate informatiile despre tine si orice institutie publica care iti cere CNP-ul asta cauta, baza de date. Cipul le va da control si asupra gandurilor si sentimentelor tale pentru ca din cate am inteles gandurile si sentimentele sunt impulsuri electrice pe care cipul le poate trimite la un calculator extern unde vor fi decodificate. Cica cipul va veni ca o solutie pentru boli di usurarea vietii iar oamenii vor fi fortati sa le accepte. Poate n-o sa se ajunga pana acolo, in momentul asta n-au jîdanii puterea sa-si creeze statul global.

| Golyat18 explică (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Pai ai avea mai multe variante, alege big grin :
-te sinucizi
-accepti cipul
-supravietuiesti in salbaticie
-mananci din gunoaie
laughing )

| Golyat18 explică (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Nu fac glume! Citeste biblia e cat se poate de serioasa treaba! :]

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns (pentru Golyat18):

Tu faci glume?

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

666 e codul lui Satana dar cu siguranta nu-l [rimiti prin pasapoarte sau nr. de tel.

| HeillÓðinn a răspuns:

S-a predicat asta cu 500, 1000 de ani inainte sa apara crestinismul, cel mai probabil "Antichristul" atat de mult de "neasteptat" de ei si-a dus sarcina la capat...

-Gittin 57a: „Iisus este in Iad si este pedepsit prin a fi fiert in sperma. Crestinii sunt fierti in balegar." - Talmudul Evreiesc

| Golyat18 explică (pentru HeillÓðinn):

Cand si-a dus anticristul sarcina la capat?
Ba nene zici ca esti de pe alta planeta! :!

| HeillÓðinn a răspuns (pentru Golyat18):

Si aici e contradictie. "Planeta e controlata de Satan" dar totusi este asteptata venirea "Antichristului"... Hmm, dau intr-un penibilism inegalabil acestia ce-si contrazic Originile.

Ma bucur ca-i tratezi intr-un mod ironic, Aroganta este buna impotriva celor constienti ca sunt orbi, dar nu poti rezolva chiar multe cu asta.