| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru secularisti, atei, agnostici.
Inainte de a deveni asa, cum era viata voastra "de credinta"?

67 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Deci cine se declara crestin categoric e un om bun a? zi-mi un singur roman care e crestin pe bune nu cu numele unul singur

| Nilsson a răspuns (pentru RAY):

Eu am spus ca acesta calitate de crestin nu e data de declaratie, fii atent la raspuns happy

Cum am spus, nu sunt ortodox, dar pot sa iti dau exemplu de un preot pe carte il admir, tot a fost nebunia asta cu Pomohaci.

Citeste articolul din link, eu nu am ce sa ii reprosez acestui om:
https://doxologia.ro/parintele-nicolae-tanase

Cunosc si cateva persoane din biserica unde ma duc care se implica activ in voluntariat, fac parte dintr-o asociatie carese ocupa de persoanele cu handicap locomotor, si se implica in activitati sociale cu ei pentru a se reintegra, ies impreuna in aer liber, etc.

Ar fi numeroase exemple, dar daca stai toata ziua la calculator si citesti doar publicatii de scandal, Libertatea, Cancan, normal ca o sa-ti faci o impresie negativa despre toti oamenii.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Bravo lor, exista si persoane atee care sunt voluntare de pilda in norvergia aia fac curatenie in comunitatea lor fara sa primeasca ajutor social, bunatatea omului nu-i determinata de religie, credinta, eu n-am spus ca toti sunt rai dar crestini adevarati nu exista fiecare mai greseste cateodata asa e natura umana

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Dar daca esti crestin nu inseamna ca nu mai gresesti.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Nu exista crestini romanii, doar cu numele

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Eh, poate nu ai gasit tu. Eu am gasit.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Bravo tie