| Steregoi a întrebat:

Iov 26:7:"7. El întinde miazănoaptea peste genune; El spânzură pământul pe nimic." In Biblie se arata clar ca spatiul intergalactic sau energia intunecata este imateriala. Imateria e nimic pentru om insa nimicul este ceva adica imaterie care are energie mult mai mare decat materia. De aceea universul sau materia se extinde accelerat. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| RaulAlmășan a răspuns:

Frate primata,maimuta,stramos al maimutei sau ce te consideri tu.
Tu esti cel care traiesti degeaba.
Ai citit versetul de mai sus?
De unde știau oamenii de atunci ca pământul plutește in spatiu?
Nu fiindcă Dumnezeu există?
Ateismul e o teorie, nedovedită.
Dumnezeu e un fapt, Biblia contine multe informații care corespund cu stiinta de astăzi.
Biblia contine multe proorociri care sunt împlinite si care urmează să se împlinească.
Teoriile care încurajează ateismul sunt fabule in toată frumusețea lor.
Trebuie să nu gândești, ca să poti fi ateu.
Noi creștinii, credem într-un fapt voi într-o teorie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu traiesti in 2019 nu pe vremea cand era scrisa Biblia si nu era inventata nici macar hartia igienica. Biblia e o carte de fabule, citeste altceva daca vrei sa afli mai multe despre univers si materie.

| Steregoi explică (pentru anonim_4396):

Ce sa aflu? Lucrurile neimportante descoperite de savantii atei care mor ca animalele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Steregoi):

Ai sa mori mai rau ca savantii atei. Neimportant esti doar tu.

| RaulAlmășan a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate primata,maimuta,stramos al maimutei sau ce te consideri tu.
Tu esti cel care traiesti degeaba.
Ai citit versetul de mai sus?
De unde știau oamenii de atunci ca pământul plutește in spatiu?
Nu fiindcă Dumnezeu există?
Ateismul e o teorie, nedovedită.
Dumnezeu e un fapt, Biblia contine multe informații care corespund cu stiinta de astăzi.
Biblia contine multe proorociri care sunt împlinite si care urmează să se împlinească.
Teoriile care încurajează ateismul sunt fabule in toată frumusețea lor.
Trebuie să nu gândești, ca să poti fi ateu.
Noi creștinii, credem într-un fapt voi într-o teorie.