| RAY a întrebat:

Isi neaga dumnezeu propia existenta? din moment ce e ateu nu poate crede ca exista zeii

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred ca tu te indoiesti ca existi."În ziua judecăţii, oamenii vor da socoteală de orice cuvînt nefolositor, pe care -l vor fi rostit" si "Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece."

| DariaAlina a răspuns (pentru EmaS):

Bună asta laughing

| RAY explică (pentru EmaS):

De ce sunt cumva dumnezeu si nu stiu?

| shadovv a răspuns:

Ce tu suferi de indoiala autopatica?

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Dumnezeu nu are nevoie sa creada in ceva ce nu exista, in inchipuiri omenesti, pentru ca El este Dumnezeu.
Tu daca ai fi singurul om din lume ai nega existenta oamenilor?

| RAY explică (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

E ateu deci nu crede in zeii

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru RAY):

Nu poti da o atributie tipica umana Creatorului!