| mentholinks a întrebat:

Isus spune la sfarsitul Bibliei ca este radacina si samanta lui David, luceafarul de dimineata. Daca era el Dumnezeu nu ar fi spus?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca sti sa citesti, atunci CITESTE, nu te mai zbate sa cauti tot felul de aiureli pe net. Citeste Biblia iar aici vei descoperii mult mai mult decat poti intelege.

| danay72 a răspuns:

Isus este fiul lui Dumnezeu, nu Dumnezeu, de aceea a afirmat că a venit pe linia genealogica a lui David.

| milan9 a răspuns:

Faptul ca era Dumnezeu l-a mentionat Mantuitorulin diferite ocazii, atat direct cat si indirect...

| oprescudorin11 a răspuns:

IMI VINE SA RAD!
Cu oarece tristete!
Caci Iisus Christos a spus ca este 'LUMINA, ADEVARUL SI VIATA!'
lUMINA LUMII SI ALPHA SI OMEGA, ADICA INCEPUTUL SI SFARSITUL.
Nu stiu din ce secta blasfemiatoare esti!

Adevarat este ca unii evanghelisti au simtit nevoia nejustificata sa explice genealogia Lui Christos.
Desi justificarea ar fi fost la vremea lor, ca sa mareasca increderea (CREDINTA).
A-ti explica 'semintia' inseamna sa spui ca nu esti de pe strada, cee ce nu ar fi chiar rau!
David este important pentru Credinta! Dar Iisus Christos este FIUL LUI DUMNEZEU!
Nu are nevoie de JUSTIFICARI!
A spus ca este DUMNEZEU! A spus!
Direct si implicit!
Nu stau acum sa-ti dovedesc ceea ce milenii au stabilit!
Dar, la cererea ta explicita, iti pot revela paginile din Biblie care te pot interesa!

| Stef98 a răspuns:

Sfatul meu!
Cumparati o Biblie Ortodoxa, o poti gasi in orice Biserica.
In primele pagini scrie cu binecuvantarea.

Iar Iisus Hristos impreuna cu Dumnezeu-Tatal si Sfantul Duh sunt unime, de aceea.

Ai grija la bibliile care altereaza intelesurile dupa bunul plac.

| bestkid a răspuns:

Nu prea are sens intrebarea... reformuleaza te rog