| OctavianDanielMaria a întrebat:

L-a vazut careva pe zeul iudeu?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sadhu Sundar Singh. Un hindus devotat, aflase de Isus, si intrase intr-un moment se criza personala. Era atit de grav incit in urmatoarea dimineata avea de gind sa se sinucida. In acea noapte a chemat toti zeii cunoscuti sa vina sa il scape. Inclusiv pe Isus. Nu a venit nici un zeu. Dar a venit Isus in carne si oase. Si i-a transformat total viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate, asta daca Dumnezeu are puterea – si cred ca are ca altfel nu s-ar mai numi atotputernic – sa se incarneze intr-un trup si sa fie vazut de acel om, insa omul obisnuit ar putea sa nu il vada cand isi face aparitia ca om, Dumnezeu, poate numai daca ii spune Dumnezeu.
Deci poate.

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu, dar a vazut cum imi faceam nevoile la baie, ca doar e omniprezent, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Cretinul112 a răspuns:

Da, l am visat. Mai multe detalii aici https://discord.gg/9GmRsgJX

| RAY a răspuns (pentru Cretinul112):

Invitație nevalidă
Această invitație ar putea fi expirată sau poate nu ai permisiunea să te alături server-ului.
Continuă pe Discord

| Cretinul112 a răspuns (pentru RAY):

Am șters serverul.