| andreidu a întrebat:

L-a vazut sau nu vreodata cineva pe Dumnezeu?

Ioan 1:18
Pe Dumnezeu nimeni nu L-a văzut vreodată

Geneza 32:30
Şi a pus Iacov locului aceluia numele Peniel, adică faţa lui Dumnezeu, căci şi-a zis: "Am văzut pe Dumnezeu în faţă şi mântuit a fost sufletul meu!

38 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

E! Vezi? Asta face diferenta. Dumnezeu isi insoteste Cuvantul cu semne si minuni. El nu ne lasa in necunostinta de cauza.

Răspuns utilizator avertizat
| CristiSeeker a răspuns:

Bineinteles ca nu l-a vazut nimeni niciodata (oficial). Daca s-ar fi intamplat asta, ar mai fi existat vreun dubiu cu privire la existenta lui?
In plus, este foarte convenabil sa ai o religie in care zeul suprem nu se arata niciodata si nici nu o va face, aparent.

| 7Dany a răspuns (pentru andreidu):

Da, ai dreptate, am interpretat dupa cum am vrut... Cum ai fi vrut sa interpretez? Sa zic si eu ca tine ca exista contraziceri in Biblie? Da tu de ce ai mai pus intrebarea? Daca am avut o interpretare inseamna ca concluzia cu Biblia are contraziceri cade.

Răspuns utilizator avertizat
| 7Dany a răspuns (pentru andreidu):

Din partea mea poti sa crezi orice sau sa nu crezi ( deoarece nu ai dovezi ). Pentru mine e tot una. Nu dau nici doi bani pe presupunerile unui om ce nu ma cunoaste.

Răspuns utilizator avertizat