| AlinaValentina97 a întrebat:

La botez trebuie sa stii neaparat crezul?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Inainte de a te boteza trebuie sa cunosti ce anume cere Dumnezeu in Biblie.Matei28:19,20

| Fatamuntilor a răspuns:

Da,asa este normal!
Dar preotul ar trebui sa aiba o carticica in caz ca te incurci!

| milan9 a răspuns:

Daca esti nas de botez trebuie sa-l stii.

| Holiday a răspuns:

Nu trebuie sa stii nimic. Important e ca popa sa-si ia banii, in rest poti recita si Catelus cu parul cret daca vrei. Oricum nu e decat o sarada crestina toata ceremonia aia.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu l-am stiut la botez si nici acum nu-l stiu.
Nu m-a interesat deoarece nu sunt de acord cu ce se spune acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu ce crezi? este simbolul credintei.doar n-o sa spui catelus cu parul cret?

| AlinaValentina97 explică (pentru anonim_4396):

Ma refeream la faptul ca preotul iti poate da o carticica sa citesti dupa ea, daca ai chef de misto mai bine nu mai raspunde! Nu am nevoie de raspunsuri in bataie de joc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinaValentina97):

Mai fatuca? despre botezul cui vorbesti? eu am dedus ca despre al tau, poate te botezi mai tarziu, si daca esti adolescent, tanar ori matur, e normal sa stii crezul.ca nas al unui copil, care te lepezi de satana in numele finului/finei tale deasemeni trebuie sa-l stii, nici nu stiu daca te intreaba asta, ca si eu botezai da nu mai tin minte.Ai dedus repede ca fac misto.am si de ce.intr-o problema serioasa ca asta. Daca voiam sa fac misto iti spuneam asa; lasa draguta ca-l spun eu intr-o punga si ti-l trimit sa-l asculti maine.aaa? ce zici? sanatate celui botezat si ingerul Domnului sa fie cu el toata viata.