| OctavianDanielMaria a întrebat:

La început a făcut Dumnezeu cerul şi pământul.Deci 2 lucruri deodata.Acum sa o luam altfel. Daca Dumnezeu a facut prima data cerul si pamantul, atunci cand a creat celelalte planete si stele, care sunt mai vechi decat pamantul?

35 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, exista lipsa luminii.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru danut):

Duhul Sfant a facut confuzie intre ''creare'' si ''vedere''? Asta este blasfemie, danut. Si, oricum, nu e literalism. Nu mai e de mult literalism.

| danut a răspuns (pentru minrest):

Nu este vorba de Duhul Sfant ci de intelegerea autorului iar crearea atmosferei duce la aparitia luminatotilor, altfel nu vezi decat niste picaturi pe cer. iar ceea ce scrie acolo este strict literar.