| Nemernicu a întrebat:

La inceput a fost creat Adam apoi Eva care au avut 2 BAIETI ( Cain si Abel)... Cum s-a inmultzit specia Umana?

19 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Tu cum crezi? Surprise ButtSex!

| dragos9234 a răspuns:

"inmultzit"
Nu au avut doar doi baieti!

| M25M a răspuns:

Incest.

| OOOLEOOO a răspuns:

Incest...Am auzit ca inainte de David incestul nu era pacat ci ceva normal.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Kage bunshin no jutsu

| neaivan a răspuns:

Intoarce pagina la Biblie si ai sa vezi ca scrie,, au mai avut fii si fice,,

| rapidistuul a răspuns (pentru neaivan):

Acesta este raspunsul corect.Trebuie sa fim foarte atenti la fiecare cuvant deoarece este foarte important.Adam si Eva au avut fii si fiice ceea ce inseamna ca azi putea sa nasca un baiat iar peste 10 ani o fata..deci exista si timpul ca distanta ceea ce inseamna ca populatia tot crestea, adica nu s-au imperecheat Cain si cu Abel ca sa zic asa..Nu erau singurii de pe pamant acestia 2

| ManStrong a răspuns:

Eu cred ca nici macar versetul asta nu l ai citi ci doar l ai auzit.
Ca daca citeau tu observai ca aclo este scris; Adam a avut fii si fice.

| ManStrong a răspuns (pentru OOOLEOOO):

A auzi nu inseamna a fi adevarat.

| ManStrong a răspuns (pentru rapidistuul):

Vreau sa te ajut.
Am capata un om, inseamna ca a nascut un baiat si o fata.Asa se explica om in original in ivrit.
Om inseamna tata si mama, daca vrei explicatii o sa ti dau de la Ierusalim.

| rapidistuul a răspuns (pentru ManStrong):

Deci concluzia ta care este?

| ManStrong a răspuns (pentru rapidistuul):

Ca Adam si eva au avut multi copii baieti si fete, dar s au nascut perechi.Ca inca era ordine asa cum este inca si acum la pasri.Fiecare si a luat sotia si s-a mutat unde i-a placut sa locuiasca.

| EmaS a răspuns:

Adam si Eva au avut trei copiii Cain, Abel si Set. Dupa aceea vedem in Gen.5:4 ca dupa nasterea lui Set, Adam a mai trait opt sute de ani si a nascut fii si fiice. Cu siguranta, Cain s-a casatorit cu una din surorile lui. Motivul pentru care incestul conduce adesea la anomalii genetice la copii este că atunci când două persoane cu caracteristici genetice similare (cum sunt o soră şi un frate) au copii – defectele genetice sunt de departe mai probabil să apară întrucât ambii părinti au ei înşişi aceleaşi defecte genetice. Atunci când persoane din familii diferite au copii, este foarte puţin probabil ca ambii părinţi să aibă aceleaşi defecte genetice. Codul genetic uman a devenit din ce în ce mai "poluat" de-a lungul secolelor întrucât defectele genetice s-au multiplicat, s-au amplificat şi au fost transferate de la o generaţie la alta.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Geneza 5:4 - "Zilele lui Adam, după ce i s-a născut Set, au fost de opt sute de ani. În acest timp i s-au născut fii şi fiice."

| Zenicide a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Incest deci. Frumos.

| Zenicide a răspuns (pentru EmaS):

Traiasca incestul laughing)

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Posibil sa fie cam asa:
Neamul lui Adam si al Evei a fost scris in Biblie dupa ce Cain si-a luat femeie.Deci posibil ca femeia lui Cain sa fie chiar sora sa, aceasta nefiind mentionata in neam decat dupa intamplare.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Si SET, s-a inmultit normal, de ce? A ramas singura problema arzatoare din viata ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adam si Eva au avut fii si fiice si s-au inmultit intre ei. "Incesul" nu exista, deoarece aveau gene perfecte.