| RAY a întrebat:

La recensământ v-ați declarat atei, agnostici?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

A raspuns recenzorului sotia mea. Si m-a declarat de religie reformata; desi nu sunt reformat si nu am nici un reformat in familie; pur si simplu nu a vrut sa ma lase fara o religie pe lume. Stia ca daca ma declara ortodox sau pocait are probleme. Asa ca, abia astept sa ma cheme la orice eveniment religios sau care are loc intr-o biserica; am sa ii spun ca pastorul reformat ne-a sfatuit sa nu punem piciorul in nici o biserica care nu e reformata, sau la care slujba se tine in romana (reformatii din Romania au slujba in maghiara).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am declarat că nu am o afiliere religioasă specifică, deci da.

| aashir a răspuns:

M-am declarat musulman