| RAY a întrebat:

Doar pentru atei, agnostici, deisti va simtiti deprimati?

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, pentru e una din zilele in care am senzatia ca viata nu duce nicaieri, si totul e doar suferinta, cu mici scantei de fericire ocazionala.

| RAY explică (pentru Wr3nch):

Corect,si eu incerc sa dau un sens,scop absurdului vieti,dar macar sa ne bucuram de fiecare clipa in rest totul e absurd, doctorita mea vrea sa devin pozitiv,eu sunt realist, nu vreau sa ma mint ca viata are vreun sens, ca exista vreun scop, plan divid, sunt credinte oarbe

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ray dragă...de ce te minți singur? E absurd să crezi că totul e la întâmplare, că ai apărut din nimic, că nu însemni nimic și că nu ai niciun scop... De-a dreptul absurd.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca pentru tine legea cauza-efect este cv la intamplare ce sa spun

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Și Cauza Big-Bang-ului?winking

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Exact ce am spus azi, ceea ce nu stim raspundem cu dz, de unde stii tu ca fix zeul tau a creat big bang, de unde stii tu ca a fost un inceput, poate e vesnic si nu a avut un inceput, cine stie, stim ca totul are o cauza si un inceput

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Adica ai depresie! In mod normal nu conteaza ca viata duce undeva sau nu, in mor normal ar trebui sa te bucuri de orice marunt poti face, insa ai dreptate, sunt putine momente de bine ocazional.
Insa si ateii si neateii care sunt echilibrati psihic nu vad treaba cum o vezi tu, aici e aici.
Daca tie iti trebuie o iluzie ca sa fi bine, nu e deloc in ordine.

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns:

Nu.
Lipsa unui zeu nu te face depresiv.
Credinta intr-un zeu te face ignorant si iti ascunzi problemele sub un pres.

| Theo94 a răspuns:

Referitor la faptul ca nu exista nici o zeitate suprema, nu.