| RubikSD a întrebat:

La un seminar de teologie, se fac si alte ore in afara de religie? Pentru cei ce au fost sau sunt in astfel de cursuri, cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Bre Danut2u daca ai vocatie pentru Preotie pai frate si in coate si genunchi mergi inainte si nu te lasi. Tinta ta sa devii un Preot bun si un Duhovnic plin de intelepciune, iubit in Parohie cum este Parintele in satul bunicilor mei. Daca pui inainte interesul tau si uiti pe Cine slujesti pai nu este bine.La seminar se face carte nu gluma. Deci cam uiti de toate cele si pui osul la munca

| RubikSD explică (pentru Urzi23):

Multumesc, chiar mi-ai dat mai multa incredere in mine.

| Urzi23 a răspuns (pentru RubikSD):

Doamne ajuta si nu te lua dupa gurile spuracate ale celor rai.Si eu am un var Preot si stiu ce spun.

3 răspunsuri:
| Rapunzell a răspuns:

La un seminar teologic se fac absolut toate materiile care se fac intr-o scoala normala, dar exista multe "ore de specialitate": vechiul testament, noul testament, dogmatica, tipic bisericesc etc.