| OctavianDanielMaria a întrebat:

Liber arbitru inseamna ca poti alege singur? De ce nu mai e liber arbitru cand te boteaza parintii cand esti mic fara sa stii? Deci parintii vor sa ai aceeasi religie ca ei. Vi se pare logic sa fie asa? Asa ar fi logic si parintii betivi sa isi faca copii betivi. Sa se termine prostia asta cu: Daca eu sunt crestin, sa fie si copilul meu crestin, musulman, hindus, etc.

9 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

Botezul nu ar trebui făcut când ești mic, ci să îl faci din proprie inițiativă când ești adult, dacă vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| 19flo79 a răspuns:

Baptistii ii lasa pe copii sa creasca si sa aleaga happy
Tu intreaba-i pe parintii tai de ce au hotarat ei in locul tau?!?

Dar... acum ca ai o varsta ai primit si liberul arbitru laughing

Răspuns utilizator avertizat
| vasile2222 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La nivel de suflet l-ai avut. Fiecare alegem ce si cum facem in aceasta viata.

Răspuns utilizator avertizat
| MEugen a răspuns:

Nu va departati de Dumnezeu!
Apostolul Pavel spune: „Să nu întristaţi Duhul cel Sfânt al lui Dumnezeu, întru Care aţi fost pecetluiţi pentru ziua răscumpărării" (Efeseni 4: 30)