| anonim_4396 a întrebat:

Lol de lol. Ati vazut ca cine are nume de sfant trebuie` sa plateasca o taxa bisericii?
http://www.timesnewroman.ro/......continuare
Presupun ca nu sunt singura revoltata, chiar daca nu am nume de sfant (din fericire :)) )
Deci, sunteti de acord cu aceasta chestie? La cat de saraca e biserica, trebuiau sa puna taxe pe nume =))

16 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Şi ce bine ar fi dacă toate taxele impuse de biserică ar fi o glumă laughing

| Dandanache a răspuns:

Lol de lol,
esti tamp sau trol?

E un site cu satire sociale si politice. Stirile sunt inventate. Revolta-te pe natura, ca nu ti-a dat o minte mai ascutita.

| Mămăligă59 a răspuns (pentru Dandanache):

Frate, n-aveam de unde sa stiu ca ala e un site de rahat. omoara-ma acu`

| Kaℓi a răspuns (pentru Mămăligă59):

Nu e de ce zici tu, e un site foarte bun. Eu acolo citesc stirilewinking

| Zenithf a răspuns (pentru Mămăligă59):

Nu-i de rahat, ii tare, mai tare decat Catavencu.

| Zenithf a răspuns (pentru Kaℓi):

Sunt singurele stiri care nu-ti amaresc sangele, asa-i? love struck

| Kaℓi a răspuns (pentru Zenithf):

Neah, sunt zen... dar ma menajez, prefer TNR decat hotnews, spynews sau alte news happy

| danay72 a răspuns:

Toate sunt taxe inventate de oameni, pentru ca Biblia spune clar ca orice trebuie sa fie benevol.E bine ca oamenii vad si ca isi dau seama ca nu e bine.Matei10:8

| milan9 a răspuns:

Sa nu spui ca nu te-ai prins ca pe site-ul cu pricina sunt prezentate doar glume... happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din pacate asa e daca nu stii sa dai cu sapa ci doar cu gura

| sublime89 a răspuns:

Apoi sa vezi ce populara ar fi biserica in Romania laughing

| iurii75 a răspuns:

=)), Ar merge la trivia/amuzante pentru că e un fals, totuşi în general au destule taxe şi fără aceasta, vezi ce slăbuţ este?
http://antiortodox.files.wordpress.com/......icilor.jpg

| Mămăligă59 a răspuns (pentru iurii75):

laughing
in general nu intru pe asemenea site uri si n-aveam de unde sa stiu ca e un fals. totusi ar fi tare amuzant daca s-ar intampla asa ceva

| iurii75 a răspuns (pentru Mămăligă59):

De fapt taxele existente sânt chiar mai deocheate ca cea de sus.

| Negoiu a răspuns:

Eu zic să nu le dăm idei! Dacă mai demult cineva ar fi spus că se va plăti la noi „taxă de drum" s-ar fi râs de el si cu fundul! Şi acum...