| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarata chestia asta: http://www.timesnewroman.ro/......continuare

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred ca este vorba de o gluma buna!

| Dandanache a răspuns:

Intrebarea asta ma face sa cred ca Blonda90 nu poate fi decat un troll sau...o blonda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, tot ce e scris pe Times New Roman e adevărat.

| sunrises a răspuns:

Ai chef de glume, daca ai ajuns să te încrezi într/un,, COTIDIAN INDEPENDENT de UMOR,,!

| AnnealedPride a răspuns:

Zi te rog, ca e o gluma laughing

| GsvMcmxc a răspuns:

Nu trebuie sa te mire nimic ce ii legat de ''Bor,,(Biserica Ortodoxa Romana-grup infractional organizat).''Oamenii lui Dumnezeu,, va iubesc mult de tot.Sa explicam cu ce se ocupa acest grup infractional.
-Guvernantii au dat ortodoxiei mii de hectare de padure.In Romania padurile se devasteaza. Ortodoxia vinde lemn populatiei
-Sume importante obtinute de ''Bor,, scapa de fiscalizare si alimenteaza economia subterana
-Camatarii acestia primesc terenuri gratis de la ''Primarii,, si le transforma in cimitiruri acele spatii.Si speculeaza dupa pe saracul ''Roman,, sa le dea dreptul de smecherii ca sa fie ingropati.
-Dupa politia cimitirelor Biserica vrea sa infiinteze si politia icoanelor. Sfantul Sinod Ortodox le-a cerut tuturor preotilor sa-i depisteze si sa ii reclame la Garda Financiara pe toti cei care produc si vand icoane si cruci cu imaginea sfintilor.Depaseste orice limita a bunului-simt. Daca s-ar aplica strict, ar insemna ca bijutierii, artistii plastici, mestesugarii, fotografii de biserici si artizanii de lumanari sa ramana fara obiectul muncii
-Multi din membrii ''Bor,, au dezvoltat un spirit de afaceristi mai ceva ca pe ''Wall Street,,. Biserica a strans in visteriile sale peste 3 miliarde de
-Modul în care se construiesc aceste lacaşe de cult este cât se poate de abuziv, pentru ca în principiu se spala bani din partea unor alesi, cum ar fi senatori, deputati şi primari…se fac cu firme neaparat clientelare, pentru ca nu poti face o lucrare la o biserica decat cu aprobarea episcopiei.
Din prevederile Legii 39 /2003 privind prevenirea şi combaterea criminalităţii organizate, conform art. 2, lit. a), grupul infracţional organizat fiind grupul structurat, format din trei sau mai multe persoane, care există pentru o perioadă şi acţionează în mod coordonat în scopul comiterii uneia sau mai multor infracţiuni grave, pentru a obţine direct sau indirect un beneficiu financiar sau alt beneficiu material. În mod evident se face spalare de bani, infracţiune grava prevăzuta in aceeasi lege. De altfel, prin simplul fapt că niciun angajat al vreunei Biserici nu se află sub controlul fiscal al statului permite acestora sa comita orice infracţiune (inclusiv contrabanda) iar sumele de bani astfel obtinute să fie reinvestite în terenuri, imobile sau orice altceva, oferind ca justificare:nuntile, botezurile, inmormantarile, pomenirile, pentru care nu taie chitanta.Deci nu pot fi prinsi cu minciuna.Asta ca sa nu mai vorbim de evaziune fiscala si nu ma refer doar la chitante.
As mai putea da exemple pana ma plictisesc eu.
Control fiscal pe membrii din functiile inalte din ''Bor,, la sange si va iesi mizeria la suprafata.Cum omul de rand este controlat fiscal aceeasi lege ar trebui sa fie si pentru membrii ''Bisericii Ortodoxe Romane,,
In aceasta lume in care minciuna si dezinformarea au ajuns ''Adevaruri,, pentru majoritatea oamenilor, numai este nimic de facut.
Eu sunt facut nenorocit ca ii atac pe ''oamenii lui Dumnezeu,,. Daca vrei sa fi ''Credincios,, iti respect credinta.Mergand la Biserica si ingenunchind in fata acestor impostorii nu iti dovedesti iubirea fata de ''Dumnezeu,, te umilesti.Da sunt un nenorocit ca am reusit sa-mi pastrez ''Demnitatea,,. Sarutand icoane nu esti ''Crestin,, esti patetic.Traim intr-o iluzie care treptat a devenit lumea noastra.Intreaga voastra viata este o minciuna.Scamatorii si iluzionistii au reusit sa va prosteasca pana in anul 2012.Ar fi bine sa prinda viata ''Padurea Spanzuratilor,, de Liviu Rebreanu si pe fiecare creanga din copac sa fie spanzuratii impostorii care si-au batut joc de oamenii.

| anonim_4396 explică (pentru GsvMcmxc):

Ai postat asta fiind instigat de un articol de pe Times New Roman?rolling on the floor

| GsvMcmxc a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu am postat asta fiind instigat de un articol de pe Time News.Lucrurile astea le-am postat tot timpul.Cu mult inainte sa aflu de acest articol.Tot timpul am atacat impostorii si acest ''Sistem,, care are la baza fundatiei ''Sclavagismul Modern,,

| anonim_4396 explică (pentru GsvMcmxc):

Treci și pe la ultima mea întrebare și dă-ți cu părerea.

| GsvMcmxc a răspuns (pentru anonim_4396):

Despre marioneta de ''Obama,, pe care Mass-Media il face cel mai puternic om de pe planeta pentru ca este presedintele ''Americii,, Ce dezinformare grosolana tinand cont ca 97% din Mass-Media mondiala este controlata de Corporatii Evreiesti. Dinastia de ''Evreii,, Rothschild fac jocurile in America fondatorii sistemului financiar mondial.Care controloleaza prin acest sistem financiar(Fmi, Rezerva Federala, Bank of England). Obama ii un simplu pion pe o tabla de sah care este dirijat dupa agenda acestor oamenii.O sa trec si o sa-mi exprim o parere mai serioasa.

| JustAnotherFuckedUpGirl a răspuns:

Wtf straight face cum sa faci frate asa ceva?! mda..alta dovada clara ca biserica ne fura banii