| Nightgiver a întrebat:

Lucifer isi recompeasaza dracii pentru ca i-au adus suflete în iad? Intr-o carte spunea ca atunci când diavolii aduc mai multe suflete în iad, sunt ridicați în grad de diavol!

11 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Asa este! Ideea e ca cel mai repede avansezi in cariera de diavol daca reusesti sa mai recrutezi trei prieteni carora sa le oferi oportunitatea unica de a lucra intr-un mediu dinamic in industria de adus suflete in iad. Dupa ce faci asta, avansezi la gradul 'demon-argint', dar daca reusesti sa ii convingi si pe ei sa mai recruteze inca trei prieteni fiecare, devi 'demon adjunct regional' si ti se schimba si planul de comision pentru fiecare suflet adus. Uite aici un video care explica mai bine procesul: https://www.youtube.com/watch?v=wrVwOyHOnRY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că răutate "omului" și "omul"fără frică de Dumnezeu este mult mult mult mai rău decât orice înger căzut din porțile raiului." omul"fără frică de Dumnezeu și omul fără Dumnezeu este ce-l mare răul pe pământul ăsta. Orice drac orice diavol orice Lucifer știe de frica lui Dumnezeu și ei toți sunt conștienți de puterea lui Dumnezeu și ce le poate face eu ma întreb in sinea mea de multe ori omul cum poate fi atâta de orb cum poate fi atâta de fără inima fără Suflet și fără frică și nu se gândește puțin nu mult puțin de tot dacă am fi conștienți de existența lui și de Puterea lui Dumnezeu și n-am mai minți in numele lui nu ne-am bate joc de cuvântul lui nu l-am tratat ca un nimic puțin de tot dacă am fi conștienți de existența lui Dumnezeu atunci Dumnezeu nu ne-ar lăsa Niciodată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu uitați nimeni Absolut nimeni nu ca poate la de la voi dacă nu va lăsați loați tatăl nostru așa spune așa zice și așa scrie cuvânt cu cuvântu el Spune așa pe nici unul dintre voi nu va voi pierde.

Și eu ma întreb atunci dacă Dumnezeu tatăl nostru spune asta atunci de ce ne vindem pentru făimă? atenție? Validare? Bani? Material? Validare? Merită pentru toate astea săi întorcea spatale? Să-l considerăm un nimic când el ne stă alături chiar și atunci când îi negam existența cu atâta ne pasăre voi aveți impresia ca dacă îl înlocuiți câștigați lumea?

Omul fără frică de Dumnezeu omul fără Dumnezeu este Absolut Absolut Absolut Absolut Absolut Absolut nimic Absolut Absolut Absolut Absolut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când veți avea o credință fără un pic de negare față de el și când o să-l acceptați pe Dumnezeu cu toată inima și tot sufletul atunci o săi vedeți si puterea Adevărată darr când voi sunteți fericiți de niște like share tiktok Instagram Facebook toată viața acolo sa va petreceți și atunci vreau vă va fi să-l găsiți să-l căutați cu Adevărat le Dumnezeu nu de văzul lumi sa vadă lumea ca sunteți "creștini" și să-l căutați cu inimă si sufletul vostru cu Adevărat Amin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De câte ori i sa va întoarceți spatele lui de câte ori veți nega existența lui de câte ori o să-l urâți de cate ori o să-l huiduiți numele lui Dumnezeu de câte ori veți râde pe seama lui de atâtea ori o să vă faceți singuri rău.

| LaviniuA a răspuns:

Da da normal, e ca in armata. Dar de ce te intereseaza, vrei sa ii ajuti sau speri sa devii dracusor postum?

| MeisterSchnitzel a răspuns:

În ce carte ai citit chestia asta?

| Nightgiver explică (pentru MeisterSchnitzel):

La un Sfânt

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Nightgiver):

Care sfânt? Sunt vreo mie!

| Nightgiver explică (pentru MeisterSchnitzel):

Un Sfânt spunea ca dracii coboară în iad sa primească noi instrucțiuni de la diavoli și îl informează despre cele petrecute pe pământ

| EestiSodalane a răspuns:

Nu e nimeni recompensat.