| SERIALS a întrebat:

Lumea provine de la un incest?
Se zice ca provenim de la Adam si Eva, si suntem urmasii lor. Aceasta inseamna ca copiii lui Adam si Eva au facut alti copii? Gen provenim din un incest.
Daca da, de ce ar fi un pacat daca toata lumea provine din acest pacat? Si-a batut joc Dumnezeu de noi si urmareste vietile noaste ca pe o telenovela de pe acasa tv?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu s au gandit baietii care au scris biblia la toate cazurile. Nu aveau un arhitect de use case cum se zice in programare.

| SERIALS explică (pentru suntserios):

Sunt incoerențe in scenariul Bibliei.

| SG1995 a răspuns (pentru SERIALS):

Taman pentru că e un scenariu, nu un fapt real.

| DeyCj a răspuns:

Se că Adam și Eva au păcătuit atunci când au mâncat din pomul binelui și răului, și de asta Dumnezo i-a pedepsit și pe ei și pe urmașii lor.De unde popii au răstălmăcit-o și pe asta și a apărut idioțenia cum ca omul e făcut din păcat(sex) de asta el este un păcătos și va fi mereu.Normal că nu are sens ca până și călugării fac sex(unii cu alții). Că invenția cum ca sexul e păcat a fost creata cu scopul de a crea credinciosului într-u' domnul un sentiment de continuă vinovăție, asta e realitate.

| mentholinks a răspuns:

Imi pare rau ca nu te duce capul sa-ti raspunzi singur la aceste intrebari de clasa intai si iei totul in ras.

| Octavian199 a răspuns:

Gresit.Acel post se numeste 0 TV rolling on the floor

| Yurisa a răspuns:

Dumnezeu lucrează pe căi misterioase. Crede si nu cerceta. Nu pune la indoiala metodele Lui!

| Octavian199 a răspuns (pentru Yurisa):

Sa 'crede si nu cerceta' ca te destepti rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru Octavian199):

Asa*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok,dar de unde sa stim noi daca Adam si Eva au existat?