| AvalohAlyn a întrebat:

Ma ce as vrea sa fiu și eu un clarvăzătorlaughing
Ce părere aveți de acest copil profet?
E tare sa fii clarvăzător nu credeți? Pustiul acesta(din link) face furori pe internet.

Pandemia se va încheia pe 5 septembrie iar din iarna până în primăvara viitoare ne vom confrunta cu o alta majore problema.

https://a1.ro/......97001.html

Ar fi prea frumos sa se încheie pandemia in septembrie sad
Dar se pare că aici nu are dreptate, virusul continua sa producă dezastre.sad

4 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Lucrurile nu se intampla dupa un plan ca sa existe cineva care sa stie exact ce va fi peste o anumita perioada de timp. Clarvazatorii sunt niste indivizi care fac bani prin elaborarea unor povesti fanteziste pe care le pot crede doar cei naivi.

| doctorandus a răspuns (pentru Algo098):

In Biblie scrie ca cine face o profetie care se dovedeste mincinoasa trebuie sa primeasca pedeapsa cu moartea.

| Algo098 a răspuns (pentru doctorandus):

E grav happy Exigenta si coretitudine maxima happy

| Algo098 a răspuns (pentru doctorandus):

Solutia e ca profetul sa dea un termen mai mare de 100 ani si cand nu se implineste profetia, profetul mincinos e deja mort, deci scapa de pedeapsa.