| Inferno a întrebat:

Ma plimbam pe afara, cand am observat un gandacel micut pe jos. De frica sa nu-l strivesc, pentru a nu pacatui, am sarit 2 metri in spate. Intamplator era acolo un carucior cu un copil. Am lovit caruciorul cu spatele, care a ajuns pe strada, in fata masinilor, o masina a incercat sa-l ocoleasca si a intrat intr-o benzinarie. Langa benzinarie era o cisterna cu combustibil. Benzinaria a explodat, la fel si cisterna omorand sute de pietoni. Copacii au luat foc, la fel si un bloc, care s-a prabusit omorand alte sute de oameni. Si acum ma intreb: Oare a meritat sacrificiul? Am sacrificat sute de vieti, pentru acel gandac, a meritat?

Răspuns Câştigător
| Morrigan a răspuns:

Deci acum, tu vei ajunge in rai, pentru ca ai salvat acel gandac, iar eu voi ajunge in iad pentru ca am facut insectare la toata clasa pentru ora de bio rolling on the floor

| manele20123onlinelolxdxdmwtf a răspuns (pentru Morrigan):

Sunt si eu curios, numee tau vine de la zeita irlandeza a razboiului sau de la ce ca suna bine?

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Daca erau toti habotnici, da. Ema era printre ei? laughing

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Ai vrea tu! A avut Dumnezeu grija de mine!

| DakotaRoyse a răspuns:

Păi şi ce, Dumnezeu n-a sacrificat nu se ştie câte sute de persoane când Sodoma şi Gomora s-au dus dracu'? Nu te gândeşti că poate între persoanele pe care le-ai omorât "din greşeală" au existat vreo 3 infractori, vreo 5 violatori, vreo 10 hoţi, naiba ştie câte desfrânate etc etc?

| AxyTM a răspuns:

Asta ti s-a intamplat in realitate sau este doar o intrebare de curiozitate?

| Inferno explică (pentru AxyTM):

In realitate am vazut o furnica, am vrut sa o pazasc asa ca am facut un pas in spate.
Ce crezi ca s-a intamplat?
Am calcat exact in musuroi si am omorat sute de furnici.
Oare daca nu imi era mila de acea furnica si o striveam, mai omoarm din greseala alte sute din musuroi?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ajungi nicaieri cu exemplul asta, Inferno.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era un gandac satanist. posedat si obsedat.important e ca si-a atrins scopul profitand de mila si respectul tau fata de tot ce misca. unul din sfintii stalpnici, a calcat pe un cuib de gotcani.omorand puisorii.de atuncia urcat si a trait pe un stalp nemaiconorand pi pamant invrednicindu-se de multe.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum se căca sfantu' bulea ăla din stalp mă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa patesti ca taal lui bula care a murit in accident de avion? se uita pe cer la un avion si a cazut intr-o groapa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hombre puteai sa nu intrebi.m-ai dezamagit ca tocmai tu ai pus intrebarea asta.macar nu ai lasat pi altul.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai sfinte, pai cum sa-l las pe altu' inainte ma cand e vorba de o neghiobie, nu taticu vreau sa fiu primul. laughing

| Norvegianul a răspuns:

Ce nu face omul la plictiseala.

| Justrollin a răspuns:

Normal,cum milioane de oameni au murit pentru prietenul imaginar al altor oameni

| GhuRtty1989 a răspuns:

Ai o imaginatie bolnava!

| leacuri a răspuns:

Ce mod de gandire mizerabil...mi-e mila de tine...

| dragos9234 a răspuns (pentru leacuri):

Mod de gandire mizerabil este religia fie ea crestinism, budism etc.
Si lui cred ca ii este mila de tine dar mie cu siguranta nu imi mai este mila de ce i ca tine.

| leacuri a răspuns (pentru dragos9234):

Te iert!