| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista credinciosi adevarati?

Isus a spus ca cine crede in el va fi in stare sa reproduca minuniile facute de Isus ba chiar si mai si! Acuma stim, ca doar ne spun crestinii toata ziua, ca Isus a mers pe apa. Ati vazut vreun crestin sa mearga pe apa cumva? Faptul ca nu merge nici unul pe apa nu inseamna ca nu este nici unul crestin? La urma urmei biblia ne invata ca pe oameni ii cunosti precum pe pomi, dupa fructe, deci daca parazitii astia ce isi zic credinciosi nu produc nimic nu inseamna ca nu sint credinciosi? Stiu, or sa zica ca rodul duhului sfint este iubirea si dragostea si alte chestii dar eu vorbesc de ceva real precum minuniile lui Isus, sau mersul pe apa a fost doar asa din dragoste, symbolic, si nu prea real? A mers Isus pe apa ori ba? Merge vreunul de astazi ori ba? Sa lise retraga scutirea de taxe pentru ca nu sint credinciosi, ori ba? Fara insulte ieftine-vreau numai argumente luate exact din biblie, orice traducere este ok.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Scuză că mă bag, dar de ce ai vrea argumente dintr-o carte de poveşti?

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Este cartea in care cred ei si nu ar fi correct sa ii dezmembram folosind orice altceva ce oricum ei nu ar recunoaste. Biblia insa...pe aia o recunosc deci vreau argumente luate dintr-un loc de unde nu pot sa vina mai tirziu sa zica ce bah, aia e fals. Adica le tai posibilitatea de retragere hahahahha

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe de o parte are sens.

Teoretic, dacă a existat vreun Isus, care a fost, a făcut şi a afirmat tot ce s-a scris în Biblie, atunci toţi creştinii ar trebui să fie nişte magicieni.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Si ce, nu sint? Au creat un dumnezeu imaginar din sperma altui dumnezeu imaginar pe care au pus-o in burta unei fecioare imaginare (era barbatisu Iosif la capsuni in Egipt si cind s-a intors acasa, Maria era cu burta la gura deci ce putea sa zica decit Iosife sa moara dusmanii mei daca te mint, mergeam pe strasse si odata a venit un inger, pe la spate, si m-a dat cu cracii-n sus dar mi-a zis ca facem un puradel pentru Israel care o sa" la care Iosif ia tras una peste bot dar a inghitit galusca sa nu rida prietenii de el la birt in sat). Deci credinciosii de azi pacalesc o lume intreaga cu o religie inexistenta contra bani foarte existenti. Adevarati magicieni.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună remarcă. : ))

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Matei7:21-23

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Interesant dar inca nu am ajuns acolo. Eu mentin ca astia nici macar nu fac minuni, cu atit mai putin minuni in numele lui isus ori al oricarui nume. Nimeni nu face nici o minune si ar trebui, conform bibliei, sa faca minuni in numele lui isus ori cum arati tu aici, in oricare nume vor dar minuniile lipsesc cu dezavirsire. Deci confirmarea religiilor lipseste cu dezavirsire.

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Isus arata ca nici nu ii cunoaste pe cei care fac minuni.

| milan9 a răspuns:

Hristos îi trimite pe Apostoli în lume să predice SI SA FACA MINUNI:
Luca 9, 2 - Şi i-a trimis să propovăduiască împărăţia lui Dumnezeu şi să vindece pe cei bolnavi.

Posibilitatea de a a face minuni NU S-A ÎNCHEIAT odată cu apostolii, si tot la fel nici "propovăduirea împărăţiei lui Dumnezeu" nu s-a incheiat odata cu ei! Nici una din cele două nu s-a încheiat. Prin apostoli ele de abia au început.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Care e scopul? ca sa zica cineva ca e vrajitor si lucreaza cu dracul?

| anonim_4396 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Asta sa iti intrebi dumnezeul ca el v-a pus sa faceti minuni, nu eu. Ce e vina mea ca e asa fraier si nu poate vedea cea ce tu deja ai vazut: ca nu e nici un scop sa faci minuni ca zice lumea ca umblii cu dracu. De-aia tu nu vindeci ologi si nu mergi pe apa hahahahha ca zice lumea ca esti Satanist ca altfel ai merge ba chiar ai alerga pe lacul Herastru, este? De notat insa pasarica care ti-a scapat: isus a facut minuni deci a fost vrajitor deci a umblat cu dracul. Asta explica executia lui cumva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ite acum nu am ce face si merg sa dau click sa vac audienta la un video despre care nu te-ai oboist macar sa spui despre ce e, mah ce destept esti tu, parca ai fi ziarul gandul ma mir ca nu ai zis "este ireal si de necrezut, Romania e insoc" poate primesti mai multe clickuri. Hai besi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreptate ma.ai mare dreptate.hei? crestini? omul asta are mare dreptate.de fapt nu numai el.toti au dreptate.peluzo? deci aveti dreptate.nu e nevoie de argumente. aveti dreptate si gata.