| AndreeutzaScumpik a întrebat:

Maica Stareță de la o mănăstire din Călărași a născut gemeni.
http://socant.uv.ro/maica-stareta-nascut-gemeni.html

Eu ma intreb la ce se gandea cand si-a provocat singura nasterea, oare nu ii pasa de copii ei?

28 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Mare chestie, a făcut fecioara sex și nu și-a permis prezervativ, ce senzațional rolling eyes

| FucktheSystem a răspuns:

Nu cred că la orfelinat fac sex în grup, dar fie...
Oricum teoretic măicuțele ar trebui să fie pure și să-și ofere viața lui Dumnezeu fără să aibă parte de plăceri lumești.
Oricum cum am mai zis: Mă doar pe mine undeva că a făcut asta sex și că are gemeni. Nu mă interesează nici de soarta ei nici de a copiilor ei, din partea mea putea să-și arunce copiii la gunoi și să stea tot la mânăstire, chiar nu îmi pasă.

| FucktheSystem a răspuns:

Scuză-mă că din cauza mea este țara plină de proști, n-am vrut. Sincer, pe mine nu mă interesează dacă ăla de lângă mine este suficient de prost să facă turul bisericii în coate și genunchi de 3 ori, e traba lui, fiecare cu cât îl duce capul. Cât despre pui, la ce pui te referi, că nu prea mă prind.

| FucktheSystem a răspuns:

Deci să-mi dau seama că te referi la copii?
Tocmai din cauză că sunt conștientă că n-aș fi în stare să am grijă de niște copii am și decis că nu voi avea niciodată, deci nu-mi fac griji că o să-i izbească camionagiul și eu o să-mi văd de propria mea persoană, sunt prea egoistă să-mi fac griji pentru alții.

| FucktheSystem a răspuns:

Poi îmi fac singură un bine, dacă nu ar fi avut spațiu de joacă s-ar fi jucat sub geamul meu și aș fi fost nevoită ca vara să arunc după ei cu apă fiartă și iarna cu apă rece, așa nu mai e nevoie să mă obosesc laughing

| FucktheSystem a răspuns:

Bună asta rolling on the floor
O să urmez sfatul ăsta toata viața mea (de fapt până la 30 de ani).
Dar la 30 de ani nu e cam târziu? Că am văzut că în zilele noastre se poartă să ai tripleți la 18.

| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Sa ii traiasca

Apoi:
"Cine este fãrã de pãcat sã arunce primul piatra"
Apoi :
Dar de asta a venit Hristos, ca sã ne ia piatra din mânã si sã punã în loc inima noastrã. Lege nouã ne-a dat nouã: sã ne iubim unii pe altii (In. 13, 34).
Apoi :
Nu judecati, ca sa nu fiti judecati. Caci cu judecata cu care judecati, veti fi judecati, si cu masura cu care masurati, vi se va masura" (Matei 7, 1-2)Suntem deseori virulenti cand vorbim despre cei ce au oarece neputinte ori traiesc vizibil in patimi. Judecam de multe ori fara sa avem macar sentimentul ca facem un pacat, un lucru rau, neplacut Bunului Dumnezeu.Mila crestina, rugaciune si dragoste sincera, nefatarnica ar trebui sa avem fata de toti cei ce sunt departe de adevarul lui Hristos sau traiesc in pacate mari. Patima ar trebui sa o vedem ca un handicap si inca unul foarte grav, pentru ca nu e unul al trupului, ci al sufletului, iar pentru suflet nu poti da nimic in schimb, fiind mai de pret decat lumea intreaga. Asa cum fata de cel fara o mana sau picior avem mila, compasiune, asa ar trebui sa avem si fata de cei cu handicapuri sufletesti (patimi). Credeti ca judecata noastra ii lipseste aproapelui cazut? Nu-i de ajuns ca a cazut sub povara crucii sale, sa ii mai adaugam si noi? Sa ne rugam impreuna cu Sfantul Efrem Sirul, lira Duhului Sfant: "Doamne Imparate, daruieste-mi sa-mi vad gresalele mele si sa nu osandesc pe fratele meu, ca binecuvantat esti in vecii vecilor. Amin!"

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

N-a avut bani de prezervativ? o.o

| MMihai a răspuns:

Am înțeles că a născut într-un spital din București.
O curvă și atât!

| sandra2012 a răspuns:

Doamne!sad. Incredibil, nu pot sa cred asa ceva. Lumea devine din ce in ce mai pacatoasa, daca si o maicuta de la manastire a ramas indiferenta in fata copiilor ei, ce sa mai zicem de femeile "usoare" de la colt de strada care avorteaza copii fara mila? Doamne fereste! Nu am facut asa ceva niciodata si nici nu o sa fac, indiferent cum ar fi, raman insarcinata e vina mea nu a copilului cine ma pune sa fac sex si sa nu ma protejez?

| Urzi23 a răspuns (pentru sandra2012):

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Se mai trezeste alta adormita sandra2012 Te pomenesti ca tu oi fi aia fara de pacat si poti sa apuci piatra si sa arunci cu ea Eu zic sa te duci si sa te culci Inainte de culcare sa spui Tatal Nostru dar sa rumegi cu mintea si semnificatia cuvintelor vis a vis de ce ai postat.

| sandra2012 a răspuns (pentru Urzi23):

Nu am spus eu ca sunt fara de pacat, nimeni nu e, mai ales eu. Si nu arunc cu nici o piatra, fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui si cu corpul lui, indiferent cine ar fi. Cand am spus ca nu am facut niciodata asa ceva m-am referit strict la intrebare, adormitule

| Urzi23 a răspuns (pentru sandra2012):

Sandra2012 a răspuns:

Doamne! Incredibil, nu pot sa cred asa ceva. Lumea devine din ce in ce mai pacatoasa, daca si o maicuta de la manastire a ramas indiferenta in fata copiilor ei, ce sa mai zicem de femeile "usoare" de la colt de strada care avorteaza copii fara mila? Doamne fereste! Nu am facut asa ceva niciodata si nici nu o sa fac, indiferent cum ar fi, raman insarcinata e vina mea nu a copilului cine ma pune sa fac sex si sa nu ma protejez?

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Poate nu ai scris tu chestia de mai sus. Poate ai o pisica si mai bate si ea cu labutele in locul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns:

Cum sa o dea afara breh? Poate ca i-a facut cu sfintul cremvusti, si aia mici sint de fapt doi isusi mai mici! Ipocritii...

| Tania a răspuns:

Pai...vorba aia se intampla si la case mai mari?!

Răspuns utilizator avertizat
| AIRIUS a răspuns:

Sall!
chiar k e socant sa auzi si sa vezi asa ceva,si apoi daca maicutele si calugarii ne da astfel de exemple,ce sa mai zicem de noi pacatosi de rand,dar normal nici in priviinta lor nu trebuie sa generalizam!
ideea e k daca e cum spune ea,cum tatal copiilor ei,nu este nici preot,nici calugar,atunci ce este?
vreun enorias?
atunci e si mai grav din punctul meu de vedere, pentru ca maicuta asta care slujea in continuare biserica, a jucat 2 roluri, adica ea pe LG faptul ca era maicuta, avea si viata ei intima ceea ce biserica exclude.

| Urzi23 a răspuns (pentru AIRIUS):

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Se mai trezeste si a treia adormita elenagodeanu88 Te pomenesti ca tu oi fi aia fara de pacat si poti sa apuci piatra si sa arunci cu ea.Nu judecati, ca sa nu fiti judecati. Caci cu judecata cu care judecati, veti fi judecati, si cu masura cu care masurati, vi se va masura" Eu zic sa te duci si sa te culci Inainte de culcare sa spui Tatal Nostru dar sa rumegi cu mintea si semnificatia cuvintelor vis a vis de ce ai postat.
Si ne iarta noua gresalele noastre
Precum si noi iertam gresitilor nostri
Oare in fata cui o fi gresit?

| akta a răspuns:

Sa-i traiasca!

| akta a răspuns:

Nu si-a provocat singura nasterea.Sursele tale de informatie sunt jalnice.

| MariaO a răspuns:

Evident ca a fost data afara, doar nu isi pot permite luminatele fete bisericesti sa se dezvaluie si sa arate in ce minorat spiritual traiesc cu adevarat.

| Urzi23 a răspuns (pentru MariaO):

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Se mai trezeste cite o adormita MariaO Te pomenesti ca tu oi fi aia fara de pacat si poti sa apuci piatra si sa arunci cu ea Eu zic sa te duci si sa te culci Inainte de culcare sa spui Tatal Nostru dar sa rumegi cu mintea si semnificatia cuvintelor vis a vis de ce ai postat.

| MariaO a răspuns (pentru Urzi23):

Fara sa te umfli in pene prea tare, am observat numarul destul de mare al interventiilor tale la aceasta categorie. "Adormita" s-a abtinut de la a-ti da vreun raspuns pana acum, dar ghici ce? O sa o faca acum. "Urzi23 A raspuns cu intelepciune :" Tu intr-adevar raspunzi, intelepciunea e discutabila, pentru ca 3 sferturi dintr-un raspuns de-al tau sunt citate Biblice, si doar un sfert creatie proprie. Doar atat poti, asa bine gandeste Biblia pentru tine?
In alta ordine de idei... nu, nu sunt eu aia fara de pacat, e de la sine inteles ca toti gresim, DAR eu nu am tupeul si nesimtirea sa ma ridic si sa propovaduiesc ceva pe care eu insami dau 2 bani. Asta ma face pe mine un om mai bun decat stareta in speta, faptul ca eu imi vad lungul nasului si ca eu mi-as fi dat seama ca daca nu pot stapani unele instincte primare nu am ce sa caut in mult ridicata in slavi Biserica. Din cauza asta ridic piatra, o si arunc, si nu doar una!
Mergand pana la capat pe ideea ca unii nu isi vad lungul nasului, te invit sa reconsideri ce ai spus mai sus si sa lucrezi la acceptarea unor pareri si convingeri diferite de ale tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.foarte socant.maicuta.ar trebui sa omoare gemenii.sunt socanti.si mai sunt o multime prin maternitati.socant.se *** astia si fac copii.socant.teribil.Cresteti,si va inmultiti, si umpleti pamantul.SOCANT.andreuta? tu esti copil? ai parinti? ai avut? SOCANT.

| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Toata lumea a vorbit azi despre astastraight face.