| BlitzkriegJack a întrebat:

Mare e stiinta! Slaviti fie Einstein, Copernic, Kepler si cati altii! Laudat fie Big Bang-ul pentru ca ne-a creat! Slava stiintei pentru ca EA ne conduce catre adevar! Haideti toti ateii sa pupam in fund cel mai apropriat savant si sa ascultam de el fara motiv!

Nu, stati, nu va enervati, glumesc. Realizati insa ca voi, crestinii, faceti EXACT la fel?

46 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Macar voi sa curatati pozele savantilor inainte si/sau dupa ce le pupati.

Imi e groaza sa ma gandesc cate boli poti sa iei din cauza pupatului de icoane.

Nu e igenic!

| AvalohAlyn a răspuns:

Cand puneam intrebarea cu unde poate ajunge rautata,ignoranta,batjocura,mistourile etc ale ateilor fata de crestini nu greseam deloc.
Eu vad la voi numai rautate,ura,invidie, mistouri ieftine etc.
Nu va face mai inteligent asta.
Cum a mai zis un utilizator mai sus, noi nu ne batem joc, nu batjocorim si nu injuram pe atei, cei ce fac asta nu sunt crestini adevarati..Nu am vazut un preot sau un teolog de exemplu sa batjocoreasca un ateu..insa am vazut un preot sau un teolog vorbind calm si bland cu un ateu, explicandu-i despre Dumnezeu si creationism.
Nu va face nici mai inteligenti, nici mai superiori nici mai''smecheri'' ceea ce faceti fata de crestini.

| Lizzu a răspuns:

Adevar graiesti.
Dar realizezi ca vei primi raspunsuri de la ei cum ca tu, simplu muritor iti PERMITI sa compari pe d-zeu, creator superior cu un amarat de savant?
hee hee

Sunt curioasa ce raspunsuri vor da.

| Exilee a răspuns:

Ai dreptate! Mare este stiinta.
Slavit fie Einstein? N-am nimic cu omul, il tratez DOAR CU RESPECT.

''slava stiintei''. Mai degraba as spune slava Domnului ca Dansul ne-a inzestrat cu ratiunea pentru a putea ridica stiinta la un nivel cat mai inalt. ( evident cu ajutorul lui).

Nihil sine Deo

Scientia, religio & arte :X

| Mikhtarian a răspuns:

Te dai ateu destept,cand tu innoti in prostie.
Cauta-l pe marele tau Einstein,si vezi in cine credea,poate in Dumnezeu happy.
Kepler,ia vezi ce zice despre Tatal.
Stai calm, stiinta te-a creat, stiinta te distruge.
Suntem liberi, credem in cine vrem, pacat ca esti frustrat.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu toti, te rog! laughing
E mai simplu sa ignori textele de genu' daca te deranjeaza, oricum.

| albaKiara a răspuns:

Macar noi nu ne batem asa joc de religia noastra cum ai facut tu acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru albaKiara):

"Macar noi nu ne batem asa joc de religia noastra"
Ti se pare ca ateismul e o religie?

| albaKiara a răspuns (pentru anonim_4396):

E un cult, o dogma, o religie unde fiecare face ce vrea si tu esti propriul tau zau, ca satanismul modern.Satanistii moderni nu cred in satana,cred in nimic,fac cea ce vreau, bun sau rau nu au reguli. Daca vor sa ucida, ucid, daca vor sa violeze, violeaza. Fara reguli si constiinta.

| BlitzkriegJack explică (pentru albaKiara):

Si uite acum ai demonstrat cat de putin stii despre satanism.

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Ateismul e lipsa credintei,dogemi, doctrinei, la recesamant nimeni nu sa declarat satanist deci afirmatia ta este mincinoasa nu poti dovedi ca exista satanisti in Romania
satanismul modern are simboluri, este o dogma si cred in satana in mod metaforic
voi crestini nu va omorati, furati pe cine minti fata?

| albaKiara a răspuns (pentru RAY):

Da bine cum spui tu. :/

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Nu cum spun eu asta e adevarul, Romania e de rasul ue si tu imi spui ca romanii sunt sfinti, dupa 90 romanii furau din magazine din Germania, unde e credinta

| Thunderstruck a răspuns (pentru albaKiara):

Ma, tu sigur nu esti troll? Cum poti fi atat de prost informata?

| albaKiara a răspuns (pentru Thunderstruck):

Poate...dar ce treaba are trupa thunderstruck cu ACDC?
PS:nu sunt troll, Fiecare are dreptul sa-si exprime opiniile, rasistule!

| Thunderstruck a răspuns (pentru albaKiara):

Claar, trollrolling on the floor))

| albaKiara a răspuns (pentru Thunderstruck):

Raule crying! Te spun mamei!

| C0nstantin a răspuns (pentru albaKiara):

Pune mana pe DEX si apoi comenteaza de ateism. Nu vorbi daca nu stii despre ce vorbesti.

| dracu14 a răspuns (pentru albaKiara):

Du-te la culcare, ateismul reprezinta lipsa credintei in zeitati, plus ca satanismul laveyan are un set de reguli si pacate, iar tu comiti cel mai mare pacat satanic.

| albaKiara a răspuns (pentru dracu14):

Ma bucur ca l-am comis! Chiar ma bucur.

| dracu14 a răspuns (pentru albaKiara):

Mda,se vede...cel mai mare pacat satanic e prostia...

| albaKiara a răspuns (pentru dracu14):

Aha deci satanistii sunt si rasisti.Sunt multe persoane care au probleme mintale grave care nu le permite sa judece normal si satan i-ar pedepsi pentru asta? Foarte frumos! Si mai ziceti de Dumnezeu.

| dracu14 a răspuns (pentru albaKiara):

Nici nu stii ce e ala rasism
mentale* permit* satana*
da, satana nu accepta decat persoanele inteligente si uraste prostia

| albaKiara a răspuns (pentru dracu14):

Se uraste singur atunci.Lucifer din cauza prostiei sale l-a tradat pe Dumnezeu pentru ca nu vroia sa ne serveasca (pe tine si pe mine) si sa ne PAZEASCA si sa ne iubeasca pentru ca era rau asa ca a fost prost si nu mai este cel mai puternic dintre ingeri (ia luat locul arhangelul Mihail).Asa ca nu-mi vorbi mie de prostie. Daca tot te rogi la satan intreaba-l care-i adevarul dar o sa te minta probabil pentru ca este regele minciunilor.

| dracu14 a răspuns (pentru albaKiara):

Ma ustura ochii
lucifer este alt personaj ceea ce-mi arata ca tu n-ai pic de cultura generala
satana* ti-am mai spus, insa cum toti crestinii sunt ignoranti...
de unde ai dedus tu ca ma rog lui satana sau ca cred in satana?
acum poti sa taci ca cine stie ce prostii mai debitezi, vorba aceea:e mai bine sa taci si sa pari prost decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala

| albaKiara a răspuns (pentru dracu14):

Atunci de ce nu ai tacut de la bunul inceput in loc sa comentezi la raspunsul meu la intrebare?

| dracu14 a răspuns (pentru albaKiara):

Bun,vad ca nu te duce capul asa ca iti zic in mod direct:taci ca esti proasta
dupa ce ca esti incapabila si lipsita de orice farama de cultura generala, la fel ca majoritatea crestinilor, mai si comentezi in loc sa taci si sa te informezi

| albaKiara a răspuns (pentru dracu14):

crying

| SatanLovesYou a răspuns (pentru albaKiara):

In caz ca Lucifer ar exista, cel mai probabil te-ar da cu cracii in sus. Ehm, se pare ca tu nu realizezi despre cine vorbesti.

| Krokodil a răspuns (pentru albaKiara):

Da' o bagati pe gat fortat.mi se pare normal sa raspunzi la ceva ce nu esti de acord.

| Polonic1 a răspuns (pentru albaKiara):

Au ce ma mai ustura ochii, Lucifer a cazut din cauza mandriei, nu prostiei!

| anonim_4396 a răspuns (pentru albaKiara):

Ateismul nu presupune nici un cult sau religie ci doar lipsa teismului ce e asa greeu de priceput.

| albaKiara a răspuns (pentru Polonic1):

Si-a ratat sansa de a fi seful cetelor de ingeri si uite uite a ajuns acum.Gunoi!

| albaKiara a răspuns (pentru SatanLovesYou):

Lucifer e satan daca nu ti-ai dat seama.Are mai multe nume. Dupa nume esti satanist dar cu acel "in caz ca exista" cred ca nici tu nu stii in ce crezi.

| SatanLovesYou a răspuns (pentru albaKiara):

Stiam de mult. Si nu, nu sunt satanistA. Sunt atee.De unde deduci tu chestiile astea idioate?

| BlitzkriegJack explică (pentru albaKiara):

A ajuns mai mare decat va fi dumnezeu vreodata.

| albaKiara a răspuns (pentru BlitzkriegJack):

Cum spui tu

| albaKiara a răspuns (pentru SatanLovesYou):

Satanlovesyou nu-ti spune nimic?

| BlitzkriegJack explică (pentru albaKiara):

Ahhhh, atata indiferenta! Ma arrdeeeee!

| SatanLovesYou a răspuns (pentru albaKiara):

Asa, si? Daca e sa ma iau dupa numele tau, inseamna ca in realitate suferi de anorexie sau ce? Nu.

| Polonic1 a răspuns (pentru albaKiara):

Ai auzit de glume?

| albaKiara a răspuns (pentru SatanLovesYou):

Da,si sunt mandra de asta! Si nu e o boala!

| SatanLovesYou a răspuns (pentru albaKiara):

Nu am zis ca e o boala. M-am exprimat destul de clar. Daca e asa, imi pare rau pentru tine. (uite, dovada ca nu sunt heartless)

| Al99 a răspuns:

Stiinta a avansat mult in ultimul secol, religia exista de mii de ani.
Nu este acelasi lucru.

| BlitzkriegJack explică (pentru Al99):

Stiinta a avansat de la inceputul lumii. Nu ai auzit niciodata de Pitagora, Galilei, Euclid, Arhimede etc?

| CISCO a răspuns:

Stau si ma intreb, eu cand voi muri mor cu isus in sufletul meu ultimul drum e plecarea din casa spre biserica mea romano catolica si se termina la cimitir da e simplu pina aici nimic gresit dar voi, care credeti in nicolaie tesla, einstein, Pitagora, Galilei, Euclid, Arhimede stau asa si ma gandesc oare cand veti muri la voi vine florin salam, gutza va canta am muncit printre straini, si arunca cu euro si cred ca va duceti direct la crematoriu va baga in borcan si gata fara preot fara slujba, slujba o tine adrian copilu minune si vali vijelie, pentru bani erea sa mor a fost numai vina lor heheeeeeeeee hai ma-i baga cateva intrebari cu atei ca sunt curios.