| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Melodia asta e satanista? Vad ca se pomeneste de Iad
http://www.youtube.com/watch?v=IrJAwCBbnuc

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Melodia e superba. Are mesaj. Iadul e redat ca fiind simbolic. De fapt mesajul e despre ceea ce e si in imagini - D-day, ziua de 6 iunie 1944 in care Aliatii au debarcat in Normandia. E asemanat cu iadul pentru ca a fost o particica din iad acolo - au fost plutoane intregi de soldati care au fost casapiti inainte de a ajunge pe plaja si a putea lupta. Ce imi place la melodia asta e ca oarecum reda ceva din acea hotarire a soldatilor pentru a merge spre victorie, ceva din lupta ce a fost acolo. Si filmul din care au fost imaginile scoase, "Saving Private Ryan", e un film ce merita a fi vazut - a cistigat nu mai putin de 5 premii Oscar, si a avut alte 6 nominalizari.

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Dacă într-o melodie se pomenește de iad asta nu înseamnă că e satanistă.
Oricum nu, melodia nu e deloc satanistă și n-are legătură cu satanismul, tema e complet alta.

Răspuns utilizator avertizat
| Infernia a răspuns:

Foarte bine ca se pomeneste. Si ce e cu asta, nu poti sa dormi?laughing

| saria a răspuns:

Este superba piesa,ce fiori ma trec, am si pus pauza.in cazul lor infernul este pe pamant, dar totusi dupa furtuna vine soare

| Sἶrenἶa a răspuns:

Da