| AvalohAlyn a întrebat:

Merita sa studiezi spiritualitatea?(nu religia)

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Biblia merita sa o studiezi

| SilentRain a răspuns:

Eu cred că da, asta te va ajuta sa fi mai echilibrat, de exemplu Mindfulness

| CIaudiu a răspuns:

Doar ca hobby cand nu ai altceva mai bun de facut cu viata ta. Depinde si de inclinatiile tale. Daca esti un indoctrinat fanatic, da-i drumul, este mana cereasca pentru voi, hrana de alimentat dorinta de a cauta noi confirmari.
Dar eu unul prefer sa studiez altceva in timpul asta, ceva mult mai util cum este stiinta, filosofia, istoria, dezvoltarea personala, psihologia, etc.

| Meme10Meme a răspuns:

Adica sa-l studiez pe Buddha?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru a intelege cum functioneaza de fapt ceea ce omul a creat si a numit religie. Sa inveti practic sa ti oferi SPERANTA gratuit. Speranta e un concept aici, sa zicem asa. E o nuanta mai pompoasa a acestui cuvant, poftim. Speranta e necesara sanatatii mintale