| EmaS a întrebat:

Multi atei arunca cu intrebari sau raspunsuri jignitoare la adresa crestinilor. Daca pentru atei credinta se rezuma la jigniri, credinta ne invata sa nu aducem injurii celor ce ne ranesc. Puteti sa intoarceti si celalalt obraz?

Răspuns Câştigător
| Maidanezul a răspuns:

Am avut si eu un amarit de comentariu si a fost sters obscen si ilegalitati vreau si eu sa fiu lamurit ce am gresit pun si definitia si comentariul meu.Vad ca Ema batjocorita ca la usa cortului si eu ma aleg cu obscenitatile.Nu este cinstit Rog un raspuns pe privat sa stiu cum il modific sa fie ok
OBSCÉN, -Ă, obsceni, -e, adj. (Despre gesturi, cuvinte, atitudini etc.) Nerușinat, trivial, indecent; vulgar, pornografic. – Din fr. obscène, lat. obscenus.
ILEGÁL, -Ă, ilegali, -e, adj. 1. Care nu este în conformitate cu legea, care încalcă legea. 2. Care nu este recunoscut, admis de lege, aprobat de autoritățile unei țări, care desfășoară în ascuns o activitate (politică); pe. ext. care servește acestei activități; conspirativ, clandestin. – Din fr. illégal.
Aici parca este o tabara de refugiati, ii vad pe multi raniti altii ologi unii cu perfuzii.Ce sa fie oare de au reusit sa se stringa atitea ambulante de la Smurd? Dar vad ca sunt "pleostiti "rau de tot si incearca alt plan de bataie si doresc sa schimbe capetenia pe @ardnaxur1961.Gurile rele pe la conversatii spun ca @ardnaxur1961 a imbatrinit ca in 2005 avea 50 anisori, altii zic ca in 2009 avea 50, mai sunt si fanatici care zic ca in 2011, a comandat tortul si a zis sa puna 50 de luminari ca anul trecut.Au mai venit ei si cu GOLIAT =justitiarul acesta avea 6 degeta la o mina, 6 coti inaltime 6 livre de armura deci 666 prefigura un numar drag altora. Cind a vazut tabara ateista cit era de urit acest Goliat(justitiarul), cei mici incep sa se inchine si o rup de fuga plingind.Chiar si capetenia @ardnaxur 1951 cade cu bicicleta si indoaie cadrul. Goliatul lor ramas la datorie se ratoieste la Ema "Cum indraznesti sa vi sa te lupti in idei cu mine cu doi amariti de crestini dupa tine.Te vad cu o Biblie in mina si cu cuvinte in desaga, ce crezi ca eu sunt ciine sa ma alungi ca pe un ateu.Crestinii raspund cu curaj esti mai rau decit un ateu, om rau si fara credinta.Tu cu @arnaxur1951 si liota de atei veniti impotriva noastra, dar Dumnezeu este de partea noastra si va vom birui.Si amaritii de crestini cu Ema in frunte au dat de asfalt cu toate fortele raului. Unde gasim razboiul http://www.TPU.ro/......ina-2.html Unde gasim tabara de refugiati =aici Acum incercind ei sa se dea rotunzi au inceput sa prinda glas si iarasi cu forte prospete cu @ardnaxur1951 capetenie votata de cele 13 triburi de pusti, au gasit sa sara la jugulara unui nevinovat =Maidanezul Mai oameni buni eu nu am nici clin nici prin mineca nimic cu voi si cu Danutza voastra.Eu zic ca trebuie sa cititi regulamentul TPU si sa il respectati eu asa fac, eu nu ma iau dupa cei care fac rele si nu ma aseman lor

60 răspunsuri:
| EmaS explică:

Inseamna fara de Dumnezeu.

| EmaS explică:

Pai tocmai, voi credeti ca nu exista Dumnezeu.Deci credeti ceva.

| EmaS explică:

Tu esti si mai greu de cap.Invata sa scrii corect.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Imi areti link-ul unde am injurat vreun crestin?

In schimb, eu iti pot arata sute de link-uri unde am fost injurata de crestini.
Ce ai de spus?

| chelstone a răspuns:

Ema, din cate tin minte acum ceva timp era un tip care sustinea propunerea unei legi prin care ateii sa pateasca multe rele... mai tii minte, si-atunci, de ce denaturezi adevarul?! Mi se pare mie sau hotii striga hotii?! Ieri, unul facea ateii idioti pe aici pe site, unde este moralitatea la crestini?! despre ce vorbesti?!

| EmaS explică (pentru chelstone):

Recunosti ca tu m-ai facut nesimtita, iar eu nu ti-am raspuns cu aceeasi moneda.Doar ti-am multumit.

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

''Recunosti ca tu m-ai facut nesimtita, iar eu nu ti-am raspuns cu aceeasi moneda.Doar ti-am multumit. ''
Eu inteleg ca oamenii au pareri si idei diferite, insa pana intr-un punct, nu poti sa jignesti pe cineva doar pentru ca tu crezi ca dumnezeu lucreaza prin mainile medicilor. Cand spui astfel de aberatii practic ataci si jignesti intelectul unui om, ba chiar mai mult il umilesti, este lipsa de respect fata de cel caruia te adresezi cand folosesti astfel de fraze cum ai facut tu, este lipsa de respect pentru truda medicului, practic te-ai sters in dos cu toti anii pe care si ia pierdut tocindu-si coatele pe bancile facultatii Cu adica medicul taie si coase iar dumnezeu vindeca?! Pai ce omul este o soseta pe care o cosi?! Crezi ca doar daca cosi un om rana se inchide!? Pai daca doctorul nu stia de autoregenerarea corpului te mai taia?! Pe vremuri se murea din cauza unor banale rani, atunci dumnezeu de ce nu le ciatriza rana?! Toate cunostintele medicilor vin in urma multor ani de studiu si cercetari, de ce ii injosesti si pui pe sema lui dumnezeu vindecarea oamenilor?!
In contextul acesta te-am facut nesimtita, fara lipsa de recunostinta pentru munca depusa de medici, ai insultat practic orice parte a intelectului uman cu un astfel de mesaj.

| EmaS explică (pentru chelstone):

Eu nu am minimalizat meritele medicilor.Doar am scos in evidenta suveranitatea lui Dumnezeu.El hotaraste daca mai respiram sau nu. Oricum nu era cazul sa ma faci asa.Eu fata de medici m-am revansat cu varf si indesat.Si apoi au un salariu lunar pentru meseria lor.Dar tu iti permiti sa il jignesti pe acela care te-a creat si care te poate trimite in iad.Cum ar trebui sa te fac eu?

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

Ba da, practic i-ai redus la stadiul de croitori, ''Omul taie si coase, dar Dumnezeu face sa se vindece.''

''Dar tu iti permiti sa il jignesti pe acela care te-a creat si care te poate trimite in iad.Cum ar trebui sa te fac eu? ''
Uite cum sta treaba... numele meu este inscris prin dosarele maternitatii, semn ca am fost nascut, in constiinta mea nu exista vreun moment in care sa fi avut contact direct cu alt creator, nici momentul creatiei si nici dupa. Acum lumea vorbeste, eu nu ma incred in nimeni, fiecare poate avea ineresele sale, insa dumnezeu nu are cum sa ma judece pentru necredinta mea dintr-un singur motiv, credinta este subiectiva, fiecare il vede pe dumnezeu in felul sau, tocmai pentru ca nu stie vreo informatie despre el aflata in mod direct, de ce sa nu cred in allah sau alte zeitati?! Daca dumnezeu vroia ca cineva sa-i faca voia sa trebuia sa fie drept cu noi, si in niciun caz sa nu judece in functie de credinta pentru ca aceasta nu denota adevarata fata si faptele oamenilor, este ok sa te poti mantui prin recunoasterea pacatelor, dar nu in functie de credinta pentru ca este injust, fiecare poate crede in ce vrea, eu nu trebuie sa vin intr-o astfel de lume si sa cercetez ce credinta are fiecare si care este cea adevarata, iar la final sa-mi fie imputata credinta, faptul ca in viata auzi de dumnezeu nu inseamna nimic, la fel auzi si de ceilalti zei ai oamenilor, nu inseamna ca stii de cuvantul lui dumnezeu, pentru mine cuvantul popii sau a oricarui alt om nu are vreo autoritate fara dovezi. Pana la urma nu trebuie sa ma alatur vreunui cult religios, pentru ca toate sunt patate de sange si cu constiinta murdara inca dinainte de a ma naste eu si continua sa se murdareasca si astazi.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu conteaza daca esti crestin sau ateu ...omul se injura in general indiferent de conceptiile religiose!
Crezi ca ii pasa cuiva ca esti tu crestina, si ca pocaitulporno e ateu?
nu ...sincer mie mi se rupe, dar discutiile astea escaladeaza in cearta, si suntem pe net deci cearta=popularitate
Fiecare crede in ce vrea si gata ...de parca ma intereseaza pe mine de ceilalti *egoist...dar adevarat *

Răspuns utilizator avertizat
| justitiarul a răspuns:

Credinta ta(nu stiu care e ca ortodoxa nu cred ca esti)nu prea te-a invatat sa intorci si celalalt obraz, pentru ca am vazut ca afurisesti si blestemi (citand din pilde e adevarat)mai rau ca un necredincios.
Eu nu sunt ateu dar ma umpleti de scarba voi astia care in tinerete ati avut o viata plina in toate sensurile si dupa 50 de ani va treziti ca ati pacatuit si faceti pe credinciosii.Si nu numai atat:va permiteti sa le tineti predica si celor care nu au atatea pacate ca voi sub pretextul ca ati citit Biblia si ati inteles 1% din ea.
Il iubesc pe Dumnezeu dar nu suport fariseii care in numele lui Iisus predica pe la colturi.
Stii cum vad eu lucrurile? Ai gresit? E omeneste.Ti-ai recunoscut greseslile? E perfect pentru tine si sufletul tau.Roaga-te insa in liniste pentru tine si ceilalti, nu te bate cu pumnul in piept cata credinta poti avea tu, dupa ce ani la rand ai gresit mult(dupa cum chiar tu ne-ai spus).
Hai sa ne rugam in liniste fiecare la Dumnezeul nostru, nu sa aruncam cu pietre in atei sau necrediciosi asa cum faci tu de obicei.

| EmaS explică (pentru justitiarul):

Nu stiu ce ai inteles tu.Eu regret ca nu L-am cunoscut pe Dumnezeu mai repede si ca am ratacit departe de fata Lui.Nu cred ca am afirmat vreodata ca as fi trait in imoralitate si pacat.Am avut o educatie buna si ca urmare am considerat ca trebuie sa fiu fidela sotului meu si sa ma pastrez pentru casatorie.Este adevarat ca mergeam la distractii impreuna cu sotul si prietenii de familie,poate faceam glume sau fapte care nu placeau lui Dumnezeu, dar nu poti sa afirmi ceva ce nu este adevarat.Te las sa te rogi in liniste la Dumnezeul tau.Tu nu ma lasi in pace.Ti-am spus si ti-o repet, nu iti place subiectul religie, nu mai intra pe aici!
Bunul simt si educatia nu imi permit sa scriu aici ce reactii imi produce persoana ta.

| Bogdanux a răspuns:

Ce face? Cine pe cine jigneste?

Se pare ca de cand a fost Danutza suspendata, gata, ati uitat-o.
Si inca ceva: nu tine neaparat de religie cat de destept/prost esti. Tine de fiecare individ in parte.Ca majoritatea crestinilor sunt incuiati, nevrand sa creada in nu stiu ce... asta e partea a 2-a...

| EmaS explică (pentru Bogdanux):

Eu nu am uitat-o.La ea ma gandeam cand s-a nascut aceasta intrebare.Altii au dreptul sa te faca in tot felul, si tot nu se iau masuri ca sa fie suspendati.

| 19marian60 a răspuns (pentru EmaS):

Doamna,Danutza,era un personaj aproape pitoresc pe acest site(poate e si acum,sub alt nume)Era ca un "jidov ratacitor"bantuind din categorie in categorie in cautare de cearta si galceava. Oracolul din Delhi si Mafalda,erau niste simple pistoale cu apa in comparatie cu dumneaei(nu am zis EA)Nu stiu daca fuma, bea alcool, consuma droguri sau medicamente halucinogene dar avea momente cand parea ca le-a facut coctail si le-a comsumat pe toate o data.se considera mai invatata decat Maria Sklodovskaya.Eticheta pe toata lumea cu expresia "altul care crede ca cititul dauneaza sanatatii", cand de fapt ea a chiulit de la mai toate lectiile! Si cam atat"Discutia despre o persoana care nu e de fata se numeste BARFA sau infractiune la bunul simt! Sal´tare taica si noroc!

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Shush, in primul rand, voi astia cu religia in cap aruncati cu intrebari incercand sa atacati ateii. Cand nu va merge gata, incepe plansul.

Iar faza cu intorsul obrazului.pfff...cea mai mare tampenie. Un sofer beat iti ucide partenerul de viata.Tu intorci obrazul, si il ierti? Ca peste 1 saptamana sa iti ucida alt membru al familiei?

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Prea lenes sa dau edit:
Vezi, chiar acum, tu, critici ateii. Daca nu iti place sa fii criticata atunci pur si simplu taci.

| EmaS explică (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Pai de ce nu pot sa intreb, am dreptul la fel ca si voi.Sau imi interzici tu?

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru EmaS):

Nu,nu iti interzic, dar macar nu te mira cand unii atei intreaba anumite chestii.

| nesuferit a răspuns (pentru EmaS):

Te simti jignita cand nu ai argumente. Inafara de " asa a zis dumnezeu" "asa scrie in biblie" "asa a zis isus" nu afirmi nimic

| EmaS explică (pentru nesuferit):

La ce te referi, fii mai explicit.

| ShowTim3 a răspuns:

Ema nu stiu pe ce site te uiti! Daca as pune acum o intrebare "Credeti in Dumnezeu? eu nu deoarece... bla bla bla " o sa fiu injurat de toti mortii lu` mama, o sa fiu bagat in toate organele, si o sa injure pana o sa isi toceasca butoanele de la tastatura, si acum sincer, voi nu puteti sa acceptati si sa intoarceti obrazul, si asta devine ipocrizie.
Pff bine nu zic ca astia atei nu isi bat joc de oameni, dar te rog, unii chiar merita apar intrebari " azi m-am inchinat de 2848 la Dumnezeu si am pupat 32983 icoane in loc sa ma duc la munca sa castig un ban, am facut asta deoarece nu am bani pentru paine si vreau sa imi pice din cer " cam asa vad eu unele intrebari happy poate si voi le vedeti altfel pe ale noastre.
Si inca ceva '_' daca trebuie sa iti iubesti aproapele dc existau cruciadele? aia isi taiau capetele cu coasa pentru Dumnezeu (cel mai tampit motiv pentru care sa te lupti ) asa e iubire fata de dusman?

| EmaS explică (pentru ShowTim3):

Ai dreptate, multi au folosit umbrela credintei ca sa isi realizeze propiile interese.Dar ei nu au avut de-a face cu Dumnezeu.Adevaratii crestini nu comit crime.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ateii râd pe seama creștinilor subapreciindu-i, iar creștinii la rândul lor fac același lucru. Ambele tabere încearcă să bage pe gât una alteia ideologia proprie, așa că nu mai bateți toba pe stradă că e dimineață și am nevoie de somn.

| EmaS explică (pentru NoChanceForUs):

Macar noi ne raportam la atei cu dragoste si respect.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru EmaS):

Ai reacționat cam imatur, în fine. Nu știu de tine, dar eu unul nu prea cred că aceste „cruciade" se duc tocmai „creștinește".

| EmaS explică (pentru NoChanceForUs):

De ce imatur? Explica-te.

| tsevaoth a răspuns:

Ema,majoritatea dintre ei sunt copii,nici nu merita sa-ti pui mintea cu ei sa le argumentezi etc,etc. Poti sa le aduci sute de citate din manuscrise,teze de doctorat, arheologie ca tot degeaba, macar gaseste vreo intrebare sincera si raspunde la ea dar in rest au si ei dreptul sa ne faca cum vor, la asta se pricep si ei cel mai bine.

| CristiB93 a răspuns:

Pentru multi lucrul acesta e greu deoarece presupune multe umilinta si majoritatea raspund cu aceas moneda si sunt foarte putini cei care intorc obrazul celalalt dar cred ca acest lucru nu este imposibil si daca sustii ca crezi in Iisus si in biblie trebuie sa faci asta si nu doar ce ne convine luam din biblie de ex altii sustin ca cred si se dau mari dar cand vine treaba de intors obrazul nu fac asta ci raspund cu aceas moneda asta inseamna ca luam doar ce ne convine din biblie si asta nu e bine

| wforweirdo a răspuns:

De fapt, mulți creștini vin și ne înjură pentru că nu credem în dumnezeu. Mișto așa.

| EmaS explică (pentru wforweirdo):

Adevaratii crestini, nu injura.

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

''Adevaratii crestini, nu injura.''
Da?! Uite ce spusese un crestin in intrebarea sa acum ceva timp:
"O data ce ai fost botezat ca crestin ( cacofonie permisa de in gramatica limbii romane ), poti sa asculti tu rock si sa te dai cu capu de pereti, ca ateu nu poti sa devii, decat daca nu esti botezat. o data botezat crestin pe viata crestin, macar de forma''
Pana la urma cum e cu adevaratii crestini?!

| EmaS explică (pentru chelstone):

Intrebarea mea era alta.

| bendis92 a răspuns:

Religia nu cred ca are legatura cu felul in care te comporti- unii din cei mai mari scriitori/oameni de stiinta/filozofi au fost atei (Schopenhauer de exemplu) si nu cred ca au insultat pe nimeni direct.
Unii oameni pur si simplu nu pot trai fara a insulta (voluntar, ca ii face sa se simta mai bine, dar sunt si persoane care insulta fara sa-si dea seama si nu are rost sa te superi din cauza lor)-asta are legatura cu un complex de superioritate (sau de inferioritate mai bine zis) mai mult decat cu religia. Nu exist toleranta intre cele doua tabere si de aceea se isca certuri si sincer e normal sa raspunzi cand esti insultat fie ateu sau credincios, deci conflictul se va perpetua continuu... In orice caz nu e bine sa pui lucrurile la suflet, priveste-le mai de departe si chiar cu putin umor. Numai bine!winking

| cryssu2008 a răspuns:

Eu nu vreau sa crititc pe nimeni. Dar voi stiti cu ce se deosebeste crestinismul fata de toate religiile din lume? Iti spune sa-ti iubesti dusmanii, sa ii ierti pe cei ce-ti gresesc, si sa te rogi lor...

| EmaS explică (pentru cryssu2008):

Tocmai asta ne cere Dumnezeu, sa iertam si sa iubim.Este greu, dar nu imposibil.

Răspuns utilizator avertizat
| cryssu2008 a răspuns (pentru SaintOcea):

Te rog frumos sa faci o diferenta intre catolici si ortodocsi.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cryssu2008):

Nu sa te rogi lor, ci sa te rogi pentru ei happy

| pepica a răspuns:

Din pacate EMA sunt cred ca 95 la suta copii pe acest site si cred ca multi dintre ei din plictiseala dau raspunsuri la lucruri la care nu se pricep, credinta in Dumnezeu e unul dintre ele, si nu cred ca au ei pacat, ci parintii lor sunt vinovati pentru ca nu i-au educat, nu stiu ce este aceea religie nu stiu de biserica sunt cred ca total nestiutori cum sunt invatati asa se comporta., daca parintii nu ii educa in spirit religios daca nu ii duc la biserica daca la scolala nu merg la orele de religie nu au de unde sa invete sa fie credincosi ne mai mi-am ca sunt prosti gramada si iau numai note proaste? ca pica 90 la suta la bac? la examene? ca se drogheaza? cite si mai cite? nu cred,
singurii vinovati sunt parintii cum ii cresc asa ii vor avea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema,pentru Dumnezeu, nu am decat doua obrazuri.ori pentru astia imi trebuiesc mai multe.am intors de multe ori celalalt obraz.de foarte multe ori.la OAMENI merge.la porci nu.nici cu cuvantul nici cu parul.regret.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema draga nu-ti bate capul, sti destul de bine ca si in versetele din Romani, Biblia spune ca cei ce nu cred In Dumnezeu si nu-l recunosc, sunt lasati prada pacatelor, patimiilor si placerilor lor trupesti in care au cazut, multi au schimbat lucruri firesti ale vietii, femeie cu femeie, barbat cu barbat etc.
Cine traieste in pacat sa traiasca asa, cine este drept sa fie drept pana la capat, la sfarsit oricum fiecare o sa fie judecat dupa mintea si faptele lui, nu exista genuchi care sa nu genucheze.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru anonim_4396):

Am apă la genunchi, mă va durea al dracului când o să trebuiască să stau atâta amar de vreme pe ei până când Iisus judecă x miliarde de oameni și ajunge apoi și la mine.Sau oare ne ia în ordine alfabetică și cronologică?

| Maidanezul a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna Am o intrebare cum de se intimpla minunea eu ocarit citez ocara pun si @MINKS si eu sunt avertizat pentru cuvintele lui Uite trimit si un raspuns in mod civilizat si frumos dar parca latra lupii la luna "> Cristina nu te supara poate erai obosita cind ai scris ai si un link vezi ca ai gresit destinatarul
> http://www.TPU.ro/......ina-2.html
> RE pag 31-57 numarati de sus in jos pina la 9
> Minks a r? spuns (pentru Maidanezul):
>
> Ce-are, nu-ti mai place penisul de tractorist?
> Si eu ce trebuia sa ii raspund sa fie climatul pe TPU?
> De injurat=nu de batjocorit=nu sa ii f...in toate alea=nu
> Minks cu penisul de tractorist TPU ma urecheaza pe mine
> BUNA TREABA FELICITARI
Deci ce trebuie sa fac sa fie bine ei ma ocarasc ei ma raporteaza pentru ce au zis eu trag. Unde este seriozitatea TPU?

| Minks a răspuns (pentru Maidanezul):

Ne aduci in stare sa iti vorbim asa fiindca esti extraordinar de enervanta. Nu imi spune tu mie ca se ia lumea degeaba de tine. Cristina incearca sa medieze conflictele deja existente intre useri, nu are nimic cu tine. Tu esti cea avertizata deoarece tu esti implicata in conflicte cu prea multi useri, care nu iti mai suporta comportamentul si lipsa de coerenta de care dai dovada. Am gresit cand te-am jignit, dar sunt vorbele mele si le sustin, sunt gata sa dau explicatii pentru ele, mi le asum.

| Maidanezul a răspuns (pentru Minks):

Astept inca un raspuns la o dilema veche de ce sunt eu atentionat pentru ce spui tu cind simplu este sa te ia pe tine la intrebari ca tu ai spus ce ai spus ii indic si cite raspunsuri sa citeasca
DECI NU MAI GENERALIZA CA NU ESTI TU VREDNIC SA RIDICI PIATRA
t

| Minks a răspuns (pentru Maidanezul):

Si de ce tot te vaiti pe aici? Nu mai simplu e sa astepti raspunsul de la Cristina la intrebarea ta? Nu ne sensibilizezi deloc cu bocetele tale pe care le gasim peste tot.

| Maidanezul a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut si eu un amarit de comentariu si a fost sters obscen si ilegalitati vreau si eu sa fiu lamurit ce am gresit pun si definitia si comentariul meu.Vad ca Ema batjocorita ca la usa cortului si eu ma aleg cu obscenitatile.Nu este cinstit Rog un raspuns pe privat sa stiu cum il modific sa fie ok
OBSCÉN, -Ă, obsceni, -e, adj. (Despre gesturi, cuvinte, atitudini etc.) Nerușinat, trivial, indecent; vulgar, pornografic. – Din fr. obscène, lat. obscenus.
ILEGÁL, -Ă, ilegali, -e, adj. 1. Care nu este în conformitate cu legea, care încalcă legea. 2. Care nu este recunoscut, admis de lege, aprobat de autoritățile unei țări, care desfășoară în ascuns o activitate (politică); pe. ext. care servește acestei activități; conspirativ, clandestin. – Din fr. illégal.
Aici parca este o tabara de refugiati, ii vad pe multi raniti altii ologi unii cu perfuzii.Ce sa fie oare de au reusit sa se stringa atitea ambulante de la Smurd? Dar vad ca sunt "pleostiti "rau de tot si incearca alt plan de bataie si doresc sa schimbe capetenia pe @ardnaxur1961.Gurile rele pe la conversatii spun ca @ardnaxur1961 a imbatrinit ca in 2005 avea 50 anisori, altii zic ca in 2009 avea 50, mai sunt si fanatici care zic ca in 2011, a comandat tortul si a zis sa puna 50 de luminari ca anul trecut.Au mai venit ei si cu GOLIAT =justitiarul acesta avea 6 degeta la o mina, 6 coti inaltime 6 livre de armura deci 666 prefigura un numar drag altora. Cind a vazut tabara ateista cit era de urit acest Goliat(justitiarul), cei mici incep sa se inchine si o rup de fuga plingind.Chiar si capetenia @ardnaxur 1951 cade cu bicicleta si indoaie cadrul. Goliatul lor ramas la datorie se ratoieste la Ema "Cum indraznesti sa vi sa te lupti in idei cu mine cu doi amariti de crestini dupa tine.Te vad cu o Biblie in mina si cu cuvinte in desaga, ce crezi ca eu sunt ciine sa ma alungi ca pe un ateu.Crestinii raspund cu curaj esti mai rau decit un ateu, om rau si fara credinta.Tu cu @arnaxur1951 si liota de atei veniti impotriva noastra, dar Dumnezeu este de partea noastra si va vom birui.Si amaritii de crestini cu Ema in frunte au dat de asfalt cu toate fortele raului. Unde gasim razboiul http://www.TPU.ro/......ina-2.html Unde gasim tabara de refugiati =aici Acum incercind ei sa se dea rotunzi au inceput sa prinda glas si iarasi cu forte prospete cu @ardnaxur1951 capetenie votata de cele 13 triburi de pusti, au gasit sa sara la jugulara unui nevinovat =Maidanezul Mai oameni buni eu nu am nici clin nici prin mineca nimic cu voi si cu Danutza voastra.Eu zic ca trebuie sa cititi regulamentul TPU si sa il respectati eu asa fac, eu nu ma iau dupa cei care fac rele si nu ma aseman lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iartă și taci! Dar, taci pentru totdeauna! Îți cer prea mult?
P.P. Vezi că "obosești" server-ulwinking Chiar nu vrei să facem sex, pentru unificarea energiei pozitive cu cea negativă? Oh, ce pace ar fi în lume...

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Mai bine sa tac! Dar tu, de ce nu taci odata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista atei? poate doar declarati, nu reali.Da Ema, eu iti intorc si celalalt obraz.pot sa fac asta.Numai bine.