| Fetitsa123 a întrebat:

Multi dintre voi de ce nu credeti in Dumnezeu? Care este dovada voastra ca nu exista? Cine va impinge de la spate sa nu credeti in el?

69 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Apache
| Apache a răspuns:

Religia e o chestie impusa de mic...sincer acum, 99 % dintre crestini sunt asa doar pentru ca de mici au fost initiati in taina asta!
Oamenii nu mai cred *sau ma rog, o parte din ei *, deoarece nu mai sunt dovezi!
Pana acum 1000 de ani era simplu.nu stiai ce era ala soarele, nu stiai pe ce pamant te aflii, nu stiai ca exista universul.tot ce stiai avea legatura cu religia! indiferent de ce religie era!
Asta pana prin 1500 cand au aparut DOVEZILE, adica lumea a realizat ca pamantul e rotund si nu sta pe niste elefanti, lumea a realizat ca pamantul se invarte in jurul soarelui ...si binenteles ca biserica a reactionat ca si astazi! Adica i-a acuzat pe toti care promovau ceva de erezie si i-a ars pe rug,inchis in casa, expulzat din tara.etc!
Ex : Michelangelo, Leonardo Da vinci, Ioana D-arc...etc
si ma opresc la ultima pentru ca e cu adevarat tembela povestea!
Ioana d-arc era o fata de 17-18 ani din franta care s-a ridicat impotriva tiraniei engleze si a condus niste armate mici impotriva lor...deci un fel de conducator militar, si avea viziuni despre Dumnezeu!
Nimic neobisnuit pana aici, dar biserica ce a zis? e o erezie si au ars-o pe rug!
Pentru ca mai apoi dupa 500 de ani sa o faca sfanta ...no comment pe bune!
Ca sa nu mai spun de cruciade,*adica masacrarea tuturor celor care nu credeau in Hristos *. pana la urma de ce crezi tu ca Europa e crestina? crezi ca asa au vrut ei, sau i-au obligat?
SI au incercat acelasi lucru si cand au descoperit america.si sub motivatia crestinismului au masacrat 1 milion de azteci, le-au furat aurul, le-au distrus orasele ...si cand au fost intrebati de ce ...pai pentru ca nu credeau in Dumnezeu!
Deci scuteste-ma cu credinta voastra! ca marea majoritate dintre voi nu cunoasteti nici macar 10 % din adevar!
Credinta adevarata vine din inima.si ea nu tine cont de granitele impuse de om asupra unei anumite religii!
Daca intr-adevar Dumnezeu exista atunci dorinta lui nu ar fi fost ca milioane de oameni sa moara in numele lui!
Si nu zic ca nu exista Dumnezeu. poate chiar exista un creator,undeva, candva.care este peste puterea noastra de intelegere!
Dar. intelegeti ceva, e o diferenta in a crede ca in univers sunt lucruri pe care nu le putem intelege.si a crede in niste povesti vechi de 2000 de ani, la fel de credibile ca o ceapa!
Nu vreau sa supar pe nimeni...dar a crede intr-un creator e una!
A crede in niste povesti simbolice cuvant cu cuvant, si a crea razboaie din asta...atunci sorry, asta nu e religie, e prostie pura specifica omului

| MyObsession a răspuns (pentru Apache):

Oi fi eu atee, dar răspunsul tău, cât de lung a fost a meritat să îl citesc.

| Rapplex a răspuns:

Nu poti sa dovedesti inexistenta unui lucru, din moment ce nu exista nu ai cum sa ai dovezi pentru NIMIC.Prima oara trebuie sa dovedesti ca exista, iar daca nu reusesti, inseamna ca nu exista.

| DomineRex a răspuns:

Dovezi ca nu exista Dumnezeu sunt foarte multe, daca vrei iti fac o lista.Ratiunea ma impinge de la spate sa nu cred.

| Alexandra9595 a răspuns (pentru DomineRex):

Lasa tu logica si ratiunea si toate argumentele facute de satanisti sau masoni ca nu ar exista.du-te in 3 duminici la biserica,dar nu cu gandul ca nu exista, incearca sa te concentrezi la ce se intampla acolo, apoi roaga-te in 3 seri dintr-o carte de rugaciuni si iti spun eu ca o sa iti dai seama ca exista,lasa smecheria la o parte ca nu te prinde.winking. apoi punete pe studiat biblia, si o sa ai si argumente rationale ca exista.happySfatul meu, treaba ta daca o sa tii cont

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Foarte inteligent raspuns i-ai dat lui DomineRex, n-am ce zice, oricum de demonstrat mi-ai demonstrat tu mie ce mintisoara ai, si de acum nu-ti mai zic nimic ca e in zadar, e ca si cum mi-as pune mintea cu un hipopotam.

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

N-ai cum sa intelegi daca nu lasi acest orgoliu sau mandria la o parte. Uite citeste cartea Doua milioane de kilometri in cautarea Adevarului de Klaus Kenneth.Omul asta a studiat toate religiile posibile, si a ajuns la ortodoxie.

| RummyOficial a răspuns (pentru DomineRex):

Multe minuni a facut Dumnezeu, de exemplu oamenii care aveau cancer si s-au dus la o gramada de doctori (din tara si din afara ei), iar toti spuneau ca nu mai au ce face, iar ei au tinut post si s-au rugat si s-au vindecat.Alt exemplu e singura femeie din Romania care a nascut prin cezariana 4 copii, si ea era sotie de preot cu buna credinta.
Eu m-am rugat de sute de ori la Domnul si de fiecare data nu m-a dezamagit.N-am uitat sa-I multumesc, si acum am o viata frumoasa.Mai multe exemple iti vor spune preotii, daca te intereseaza.
PS: Degeaba te conving ceilalti ca El exista, daca tu nu-L iubesti.
PENTRU TOTI CEI CARE VEDETI ASTA, GANDITI-VA LA CE AM SCRIS!

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Nu e nici un orgoliu, doamne iarta-ma, asa ti se pare tie, din simplu motiv ca te simti inferioara. Daca ii zici unui credincios si ii aduci argumente valide ca Dumnezeu nu exista, el crede ca ateul are orgoliu. Mda...

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

Ai incercat sa zici :"bai ia sa vad eu daca exista!?"Sa lasi tot ce stii la o parte si sa pornesti de la rationamentul ca poate exista,sa incerci sa faci ceea ce fac credinciosii, sa studiezi biblia asa cum facem noi si apoi cu ceea ce stiai inainte apoi sa iti dai seama exact.Nu n-ai facut asta, ai aflat 3 prostii le-ai studiat tu tare, si ai zis :"Ba nu exista ".Si acum ca sa pari smecher mi le bagi mie in fata smug.

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Alexandra9595):

Eu nu am spus ca imi esti inferior pentru ca inferioritatea nu sta in argumente sau pareri ci sta in capacitatea gandirii, am spus ca esti imatur pentru ca compari niste chestii serioase cu Mos Craciun thinking

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Doamne iarta-ma, dar tu chiar esti batuta in cap rau de tot. Eu pana la varsta de 15 ani am fost credincios si mi-am dat seama ca nu exista. Cum, nu-ti zic deoarece n-ai capacitatea mentala de a intelege, si nu vreau sa par smecher, asa iti par tie deoarece esti tu proasta (scuze de jignire dar chiar esti laughing )

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

Acum ma jignesti fara sa ma cunosti.Si acum 16 ani nu?smug.Nah ce sa zic m-am lamurit, un om care nu are putere in argument ori injura ori jigneste.

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Pai am comparat pentru ca era de comparat happy. Pentru bibilica aluia care a pus intrebarea am facut comparatia asta

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Pai am comparat pentru ca era de comparat happy. Pentru bibilica aluia care a pus intrebarea am facut comparatia asta. La fel cum copii mici sunt invatati sa creada in Mos Craciun, la fel si voi credeti in Dumnezeu.

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Oricate argumente ti-as aduce, rezultatul ar fi zero. Esti prea indoctrinata ca sa vezi adevarul.

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

Stii ce da-mi id-ul tau happy.

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

Da-mi id-ul tau.Te rog.

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Ti-am lasat mesaj privat

| DomineRex a răspuns (pentru Alexandra9595):

Daca vrei analizam putin biblia si iti fac o mica demonstratie si din punct de vedere istoric, ca multe fapte dintre cele prezentate nu s-au intamplat cu adevarat.Eu de la crestinism am trecut la ateism deci sa fac tot ceea ce imi spui tu ar fi mult prea stupid pentru mine.
Nu pot sa cred intr-un Dumnezeu atat de rau ca cel crestin, daca tu poti e problema ta.

| DomineRex a răspuns (pentru RummyOficial):

Toate cele spuse de tine nu reprezinta o dovada. Daca a tinut post si credea cu tarie ca Dumnezeu il ajuta, chiar daca nu exista Dumnezeu, acela este un tratament bun in fiecare boala, marea majoritate a bolilor cum ar fi cancerul sunt provocate de prosduesele animale si de prajeli.E dovedit stiintific ca daca chiar crezi cu tarie ca te vei vindeca si fara sa implici divinitatea, sansele tale de vindecare cresc enorm, noi avem puterea in noi, nu ne da nici o divinitate aceasta putere.La fel cum in trecut oamenii mergeau la vraci sa ii vindece, iar vracii le dadeau acolo o planta sau o piatra care nu are nici o legatura cu boala lor, ei se vindecau deoarece credeau ca acea planta le face bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RummyOficial):

Persoane amputate le-a crescut picioarele sau mainile? de astea nu am auzit oare de ce?

| MartinLutherKing a răspuns (pentru DomineRex):

Bai SATANISTILOR care sunteti, ca altfel nu va mai pot numi.Ganditiva si voi cate dovezi sunt ca D-zeu exista! Si scrise si filme! Uitativa pe youtube la copii care au fost in moarte clinica (coma) si care au vazut iadul si unii si raiul,si la fel si adultii! Probabil ca nu ma veti crede niciodata, dar cand veti ajunge in celalalt loc decat raiul, veti regreta.In iad nu ne putem imagina cat de oribil este nici daca near povesti Benedict sau Daniel, daca siti cine sunt ei oameni ai satanei ce sunteti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Oile latra?

| DomineRex a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Usor piretene, eu nu mai pot fi influentat ca tine, sa cred in ceva doar ca imi este frica sa nu ajung in iad si analizez lucrurile rational, fara frica.Satanist nu sunt pentru ca au multe conceptii cu care nu sunt de acord(ma refer la satanismul modern).Tu prietene ai fost indoctrinat de mic, iar acum iti este greu sa renunti la Dumnezeu, te inteleg si mie mi-a fost foarte greu, dar eu nu am putut sa continui sa ma mint, asa ca am acceptat adevarul crud, nu exista Dumnezeu, nu exista viata dupa moarte, viata nu are nici un sens real, sunt nihilist.
Cat despre toate acele mizerii cu oameni care pretind ca au vazut raiul, ca l-au vazut pe Dumnezeu si cat de minunat este El, sunt doar produsul creierului care din lipsa de oxigen creaza niste vise foarte realiste si totul se intampla doar in cateva minute.
Arata-mi tu un budist sau un hindus care spune ca a vazut iadul sau raiul, nu este nici macar 1.Stii de ce? pentru ca ei cand intra in moarte clinica vad ceea ce credeau si cunosteau in timpul vietii, iar ei isi vad propii lor zei, niciodata nu o sa auzi vreun hindus care a intrat in moarte clinica sa spuna l-a vazut pe Dumnezeu sau pe diavol, ei isi vad doar zeii in care au crezut si care i-au iubit si care ii iubesc pe ei ca oameni.

| DomineRex a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Lasa-ma sa iti pun o intrebare.
Spui ca esti crestin si crezi in Dumnezeu, stii cumva cum sa ajungi in raiul mult visat?

| MartinLutherKing a răspuns (pentru DomineRex):

happy Chiar nu mai are rost sa te ascult, sau sa-i las pe altii sa ma influenteze.Si apropo,m-am uitat la un documentar,acel om care a vazut iadul,nici nu avea habar ca exista Dumnezeu, Iisus, Diavolul sau viata dupa moarte.Atunci cum ar fi putut sa isi imagineze acele lucruri, ca s-o luam logic cum spuneti voi.

| DomineRex a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Nu cred ca acel om nu a auzit in viata lui despre Isus, ca doar timpul isotric este impartit inainte si dupa Cristos.Si poate sa fie si o chestie de marketing, faci bani multi si usori, daca spui o minciuna buna.
Nu ma asculta, ca vezi doamne poate iti folosesti creierul si iti dai seama de minciuna in care traiesti.
Ori cum si daca exista Dumnezeul biblic(sansele sa existe sunt 0) tu tot in iad ajungi pentru ca nu stii cum se ajunge de fapt in rai, bafta.

| MartinLutherKing a răspuns (pentru DomineRex):

Cum explici urmatorul fapt:cand Papa tinea slujba acum 5 ani la Ierusalim, la locul botezarii lui Iisus, brusc lumanarile tuturor oamenilor s-au stins din cauza vanturilor puternice.Papa Benedict al 16-lea a observat si s-a pus in genunchi incepanduse sa se roage ca toate lumanarile sa se aprinda.Deodata toate candelele si lumanarile s-au aprins.

Deci cum explici tu ce zic eu acum mai pe scurt:
Papa a zis: "Doamne,dane lumina ta!", si toate lumanarile s-au aprins.
P.S: E imposibil sa nu fi vazut evenimentul pentru ca a fost dat aproape la toate Televiziunile, de exemplu: Stirile PRO Tv, Realitatea TV, Acces Direct etc...

| MartinLutherKing a răspuns (pentru DomineRex):

Eu nu stiu cum aa ajung in rai laughing? Nu o sa-ti mai zic cum pentru ca tu cu cat te-ai departat de Dumnezeu cu atat te-ai apropiat de necuratul.
PS: Nu-mi pasa unde ajung deoarece il voi iubi mereu pe Dumnezeu, iar daca eu ajung in iad care am credinta in el si nu mai pot enumera ce fac zi de zi pentru el, tu clar ca tot in iad ajungi.Adica sansele ca tu sa ajung in iad sunt 100%.

| DomineRex a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Nu l-am vazut si poate erau lumanari speciale care dupa ce le-ai stins flacara se reaprinde din nou.Le gasesti in diferite magazine, la unele petreceri pe un tort sunt foarte amuzante.
Sunt sigur ca tu joci counter-strike pentru el laughing ce faci dai niste headshoturi in numele lui Isus rolling on the floor?
E clar prietene ca dupa biblia crestina care eu o cunosc, tu mergi in iad 100% deoarece nu stii ce iti cere Dumnezeul crestin sa faci pentru a a junge in rai, deci daca exista acest dumnezeu barbar atunci sunt sigur ca ne intalnim in iad, ne auzim in iad bafta.

| MartinLutherKing a răspuns (pentru DomineRex):

laughing e clar ca pe tine numai necuratul te impinge de la spate sa nu crezi in Dumnezeu.Si eu am jucat counter numai 2 saptamani pentru ca nu-mi place.Si apropo, esti un ateu, tu esti prea departe de Dumnezeu.Si punct.Nu voi mai accesa acest site pagan. SI CUM S-AU FII PUTUT APRINDE EXACT CAND S-A PUS PAPA IN GENUNCHI? ADICA LA UN SFERT DE ORA DUPA CE S-AU STINS? Gata paganule.Pentru mine esti 0, nul.

| DomineRex a răspuns (pentru MartinLutherKing):

Ok stiu ca te-au spalat parintii de mic pe creier, dar nici macar nu ti-au aplicat o spalatura corecte laughing.
Ca sa crezi macar corect in Dumnezeul tau crestin trebuie sa stii ca singura cale ca sa ajungi in rai este Isus si nu faptele bune.
„Căci prin har aţi fost mântuiţi, prin credinţă. Şi aceasta nu vine de la voi: este darul lui Dumnezeu. Nu prin fapte ca să nu se laude nimeni." (Efeseni 2:8-9)
"Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică."(Ioan 3:16)
Bafta si incearca sa scapi de ignoranta, ctieste-ti cartea sfanta biblia si lasa jocurile ca din experienta iti spun ca sunt cea mai mare pierdere de timp si te pot face un adevarat "dobitoc".

| RadXx a răspuns (pentru DomineRex):

Esti un prost atunci cine si cum a creat lumea Atunci dc e Dumnezeu asa auzit prin toata tara thinking findca a facut minuni findca a reanviat lumea findca te ajuta atunci cand ai nevoie si ati da ajutorul potrivit

| DomineRex a răspuns (pentru RadXx):

De fapt toate minuniile nu sunt chiar minuni, daca le analizezi putin iti dai seama ca sunt ceva normal, cerceteaza in profunzime.Lumea a fost creata de sfantul Big Bang, iar daca ma intrebi cine a creeat big bangu uite aici un documentar bun:http://www.youtube.com/watch?v=WQhd05ZVYWg

| Vladuthz a răspuns:

Hai sa o luam in felul urmator: tu cand erai mica credeai in Mos Craciun? Da, credeai. Dar de ce credeai? Care era dovada ca Mos Craciun exista? Dovada era ca gaseai cadouri sub brad, iar parintii iti ziceau ca exista. La fel si cu Dumnezeu.,, Dovada" ca el exista sunt bisericile, iar preotii ne zic ca exista. Insa o dovada clara asupar existentei lui nu avem. La un moment dat e timpul sa ne trezim si sa constientizam adevarul si sa vedem lumea asa cum este ea. La fel de bine as putea eu sa te intreb pe tine ce dovada ai ca zeul Anubis (zeu egiptean) nu exista? Numai bine happy

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

Bai da ce logica ailaughing. Cati ani ai draga, Vladuţ? trebuie sa mai cresti sa iti dai tu seama care e treaba.

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Ce amuzant cand vine cate un pustan sau o pustoaica de asta si se crede foarte matura laughing. Eu ti-am prezentat un argument valid, tu daca poti prezinta-mi un argument contrawinking. De crescut mai trebuie sa cresti tu, dar cred ca degeaba.

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

E momentul tau de glorie cand vorbesti de maturitate sau cum? Stii ce a spus Albert Einstein :"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca. Si nu sunt sigur in legatura cu primul."Sunt foarte multe argumente in care iti dovedesc ca exista Dumnezeu, foarte multe.Ia biblia citeste-o, apoi vb cu un teolog care sa ti-o interpreteze corect nu cum incearca satanistii.

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Bai tata, ca un prost sa-si dea seama ca este prost trebuie sa aiba putina minte. La fel de bine pot scrie si eu o carte, sa o ingrop, si peste 2000 de ani sa o gaseasca cineva si sa creada ce scrie acolo. Eu sunt 100% convins ca tu nu ai citit biblia. Si nu toti care nu cred in Dumnezeu sunt satanisti. Eu nu sunt satanist.

| Vladuthz a răspuns (pentru Alexandra9595):

Nu e momentul meu de glorie, asta crezi tu, probabil din simplul motiv ca stii cat esti de mica. Bai tata, ca un prost sa-si dea seama ca este prost trebuie sa aiba putina minte. La fel de bine pot scrie si eu o carte, sa o ingrop, si peste 2000 de ani sa o gaseasca cineva si sa creada ce scrie acolo. Eu sunt 100% convins ca tu nu ai citit biblia. Si nu toti care nu cred in Dumnezeu sunt satanisti. Eu nu sunt satanist.

| Alexandra9595 a răspuns (pentru Vladuthz):

Esti ateu. Stii orice om e facut sa creada in ceva,mai grav e cand nu crezi in nimic, nu e din nestiinta, e din mandrie. Sper sa te lumineze Dumnezeu sa iti dai seama ca acum nu ai dreptate.happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandra9595):

Ce mandrie sa ai sa fi ateu? ca gandesti liber? ca nu esti sclavul unui zeu? ca esti rational? ca nu imbogatesti popi? mandria de a te face satanist de toata lumea

| RadXx a răspuns (pentru Vladuthz):

Pot raspunde eu an locul ei daca ea nu ati poate da unul eu ati pod da destule:cine a creat lumea cum a fost creata de catre cine ca nu a putut sa apara asa puff ancearca si tu sa citesti biblia si vei vedea ca Dumnezeu exista, ca de ex:minunea orbului din nastere cand a vindecat orbul din nastere e adevarat da nu exista dovezi ca Dumnezeu a fost vazut sau auzit dar vom vedea cand se va sfarsi lumea cine are dreptate si cine crede an maretul Dumnezeu

| Vladuthz a răspuns (pentru RadXx):

Oricine ar fi putut crea lumea, de ce neaparat Dumnezeu?

| DomineRex a răspuns (pentru Vladuthz):

De ce nu ai creeat tu lumea, auzi oricine ar fi putut creea lumea rolling on the floor parca vorbesti despre ceva banal.

| Vladuthz a răspuns (pentru DomineRex):

Ea pe mine m-a intrebat cine a creat lumea. A zis ca Dumnezeu. Dar ce dovada avem ca Dumnezeu a creat lumea? Ar fi putut-o crea-o altcineva nu? (Eu nu cred asta neaparat, doar i-am raspuns ei la intrebare)

| soimos a răspuns:

Dovada este chiar faptul ca nu exista!
Uita-te in DEX ca sa stii ce inseamna a exista
EXISTÁ, exíst, vb. I. Intranz. A fi, a se afla, a se găsi în realitate; a trăi, a se manifesta.

| ROB3RT89 a răspuns:

Eu credhappyDar hai sa te iau pe tine altfel...Dovada ta ca exista care e?!

| IQ156 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Ai foarte mare dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| Aluiin a răspuns:

Sa zicem ca exista, nu te calca pe nervi cand in loc sa ajute pe cei care n-au gresit cu nimic, copii bolnavi de cancer, si tot felul de boli incurabile la momentu de fata, alege sa aprinda niste cacaturi de lumanari?

| EvangelineLovin a răspuns:

Ala rau sad

| Alexandra9595 a răspuns:

Care sunt acelea.Ai intrebat pe cineva care stie? De fapt nu are rost sa mai discut v-ati aliat sau cumlaughing.

| Alexandra9595 a răspuns:

Domle vezi-ti de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tu esti... cine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'Daca crezi in Dumnezeu si El nu exista nu pierzi nimic, dar daca nu crezi in Dumnezeu si El exista pierzi totul.'(F.Dostoievski)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu si El nu exista nu pierzi nimic, dar daca nu crezi in Dumnezeu si El exista pierzi totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aghiuta pe impinge pe la spate.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gandit mult cand ai pus intrebarea? dupa tine exista 2000 de zei si mos craciun si orice lucru pentru ca dupa tine nu avem nevoie de dovezi, am o intrebare pentru tine tu ce dovada ai ca afrodita nu exista? sau unul din cei 2000 de zei? parca suntem indvizi rationali sau ma insel eu mai gandeste si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproximativ 15% dintr-un capitol din Biblie este gresit.

| IQ156 a răspuns:

Pai,cei care nu cred in Dumnezeu sunt in primul rand putin mai rationali si mai inteligenti si aceste doua lucruri ii fac sa se gandeasca, ca nu exista Dumnezeu.

| WoaDmulL a răspuns:

Pai e simplu:de ce nu a fost vazut niciodata, de ce mereu daca exista un personaj bun trebuie sa existe si unul rau(Dumnezeu---Satana), de ce neaparat trebuie sa murim sunt atatea chestii care te fac sa nu crezi... adica de ce neaparat daca era pamantul cum a aparut si celelalte planete care nu ne ajuta cu nimic deci= noi existam din totdeauna

| dampel a răspuns:

Mihai899 te contraziccc,acesti "destepti" sar gandi dupa aia cum au fost creatii,si singurul raspuns ar fi bing bangg, evoluarea prin maimte etc."Indteligentii" ar putea chiar foarte usor crede asta, dar adevarati descepti ar reveni la prima optiunewinking

| YumeHime0 a răspuns:

Nu sunt in putere sa spun categoric daca exista sau nu, dar gandeste-te putin: sunt si au fost atatea religii in lumea asta, e imposibil sa existe mai multi dumnezei; concluzia: ori Dumnezu nu exista, ori Adevaratul Dumnezeu este undeva intre dumnezeii tuturor religiilor

| Helena2011 a răspuns:

Poi Dumnezeu exista si dovezi ca nu exista nu prea as crede ca sunt

| LoveNpeacE a răspuns:

Cred cei carora li s-au intamplat lucruri paranormale. Depinde si de mediul in care au fost crescuti.
Si da, ala rau ii impinge de la spate, sau mai bine zis le inchide ochii.

| aldin a răspuns:

Cineva spunea : "de cate ori te gasesti de partea majoritatii e timpul sa te opresti si sa reflectezi".